| anonim_4396 a întrebat:

sad Este vorba despre mine si iubitul meu. Avem o relatie de aproximativ 9 luni. Eu am 15 ani iar el 29. Da, 29. Stiu ca vi se pare ciudat. Insa, de la un timp de vreme am impresia ca imi ascunde anumite lucruri, si da, cu siguranta ca o face. Am trecut prin multe cu tipul asta, chiar si peste parintii mei care nu sunt de acord cu relatia noastra, normal! Am avut o perioada in care problemele diaparusera complet, insa nu a durat mult si au inceput din nou sa apara! L-am intrebat daca are facebook iar el imi spune ca nu, nu are pana cand intr-o zi, in care il gasesc pe facebook, aparent din greseala, si vad ca are contul de prin 2009, avea o gramada de poze cu el, o multime de postari cu tot ce face, in fine, cam tot ce se poate gasi pe o pagina de facebook. A doua zi, il mai intreb o data daca are facebook si tot NU imi raspunde si imi zice sa nu il mai intreb ca chiar nu are! In momentul acela chiar nu mai stiam ce sa cred, eram cu totul confuza! Cu o zi in urma tocmai ce-l gasisem pe facebook si el imi zice ca nu. I-am spus toate cele, bineinteles, ca am dat de el pe facebook. Atunci a inceput sa se enerveze rau de tot si nu ii venea sa creada ca am descoperit ca ma mintise. Si credeti-ma ca habar nu am de ce a facut-o! Adica e doar o pagina de facebook, ce ar putea sa ascunda acolo de mine, iubita lui?!?! Chiar nu inteleg! Si in loc sa ma supar eu, ca m-a mintit cu asta, se supara tot el, ca cica acum il urmaresc pe facebook, iar in minutul urmator si-a pus profilul pe privat(adica pozele sunt vizualizate doar de prieteni ma rog, nu mai pot sa vad ce are pe acolo, intelegeti voi). Acum, lamuriti-ma si pe mine, de ce dracu face asta? Doar sunt iubita lui! Nu inteleg! Peste o ora imi da mesaj ca vrea sa ne despartim. Spune ca eu sunt prea mica iar el prea mare si ca nu avem ce face impreuna! Really?!?! Pana acum nu eram "prea mica"?!?! Ce l-a transformat asa dintr-o data? Adica eu nu inteleg, ce l-a determinat sa faca pasul asta, sa vrea sa ne despartim? Faptul ca l-am gasit pe facebook si i-am cerut sa imi explice de ce mi-a ascuns asta si de ce m-a mintit? Adica e normal sa ma minta? Mai ales cu o prostie ca asta, iar apoi sa ne despartim? Ce e in capul lui? Eu ce ar trebui sa fac acum? Credeti-ma ca m-am atasat enorm de mult de el si mi-ar fi foarte greu ne despartim. De la el am invatat multe. Iar cel mai mult la el mi-a placut caracterul. Iar acum...acum am ajuns chiar sa il iubesc. Sa tin la el. Stiu ca este o diferenta enorma de varsta intre noi, dar eu chiar il iubesc. Insa nu stiu daca si el o face. sad Dar poate... poate ca el nu este baiatul potrivit pentru mine. Poate ca totusi, diferenta de varsta isi spune cuvantul si ca noi chiar nu avem cum sa fim impreuna. A si inca ceva. In ultima vreme imi tot cere poze cu mine dezbracata si cand ne vedem tot face gesturi perverse si vrea sa facem chestii legate de sex. Nu sex! Am zis chestii legate de asta. Dar normal ca eu n-am acceptat niciodata si nici nu o sa o fac. A zis ca vrea sex dar pentru asta o sa astepte momentul in care eu ma simt pregatita sa o fac si ca are rabdare cu mine. Acum, intrebarea mea de ce imi ascunde lucruri? Crdeti ca m-a iubit vreodata? A profitat de mine? De ce vrea sa ne despartim? Am gresit eu cu ceva? Ce e de facut? Sa incerc sa repar situatia sau sa o las balta? Voi ce ati face? FUNDA la cel mai bun si folositor raspuns! Multumesc! happy

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 15 ani nu poti fi iubita unui barbat de 29 de ani. Poti fi distractia lui, jucaria lui, bataia lui de joc, fetisul lui pedofil, toate la un loc, dar nu iubita. Si da-ti seama ca el are si alta viata, in afara de cea in care se distreaza cu fetite credule. Evident nu vrea ca tu sa-ti bagi nasul in viata lui, unde poate are o iubita, o sotie sau o partenera de viata, prieteni, colegi, etc care nu sunt la curent cu faptul ca este pedofil si isi bate joc de fetite fara minte. Sincer, ai 15 ani, dar gandesti ca o copila de 5. Nu iti poti inchipui ca un barbat de 29 ed ani normal ar cere poze pornografice de la un copil de 5-10-15 ani. Un pedofil da, evident. Dar un pedofil nu-si iubeste cu adevarat obiectele de placere si nu le considera partenere de viata. Ai cazut si tu, ca si multe alte fetite nesupravegheate si imature prada unui pervers. Poate ar fi mai bine sa-ti asculti orbeste parintii pana ajungi si tu la mintea necesara sa te feresti singura de asa ceva. Normal ca vrea poze cu tine goala, exista o piata excelenta pe care poate vinde asa ceva. Eventula cu date despre tine (unde inveti, unde stai, numar de telefon, profil de facebook, adresa de mail), asa incat sa poata profita si altii ca el de imaturitatea si lipsa ta de discernamant.
Eu zic sa abandonezi relatia asta bolnava inainte sa te trezesti vanduta pentru prostitutie cine stie cui si unde

greece12
| greece12 a răspuns:

Asta trebuie sa fie o gluma!
Nu-i posibil ca tu, la 15 ani, sa sustii si sa crezi ca ai o relatie cu un barbat de 29!
Ca sa intelegi, spune-mi ce ai putea avea tu in comun cu un copil de un an, e aceeasi diferenta de varsta, tot 14 ani!
Ca sa stai cu el, raspunde-ti singura.
Ai profita de el?
De ce ai vrea sa va despartiti?
A gresit copilul ala cu ceva?
Ce e de facut?
Sa incerce copilul de un an sa repare situatia sau s-o lase balta?
Si raspunde-ti!
Dupa care, TREZESTE-TE!
Realitatea e alta.

| Narcis2007 a răspuns:

Diferenta de varsta e prea mare...mai bine te desparti de el

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai in una din intrebarile tale, ai 14 ani, acum ai 15? in fine..chiar crezi ca un om cu coloana vertebrala, ar putea avea o relatie de iubire cu o fata de 14 ani? mira-m-as! ...doar daca el nu urmareste alt ceva..eu, ca mama, nu pot decat sa iti zic sa te uiti in oglinda, sa te scuturi, eventual sa te pisti un pic de mana si sa iti revii cu picioarele pe pamant si sa te indepartezi de aceasata persoana..nu este pentru tine si nici tu nu esti pentru el..asa ca, indeparteaza-te cat nu este prea tarziu si nu vei deveni sclava sexuala pentru el si pentru foloase materiale..nu te juca, cred ca te mai uiti pe la televizor si observi cata perversitate exista cand este vorba de minore care fara sa vrea devin sclave sexuale..asa ca, alegerea iti apartine, vorbeste cu mama ta si explica-i situatia si sa te ajute sa depasesti momentul, cu siguranta va fi alaturi de tine si nu vei regreta, va veni si ziua cand, cineva de varsta ta iti va impartasi sentimente frumoase
O zi frumoasa sa aihappy

| RAY a răspuns:

Pedofilii ce sa spun ala vrea sex draga nu iubirea ta mica

| neutrino a răspuns:

Las-o balta, este timpul ca si tu sa intelegi ca aceasta relatie este ciudata.

| Fatamuntilor a răspuns:

,,Iubita '' lui in orice caz nu!
Jucaria lui sexual,distratia lui,bataia lui de joc.
Pe tine te-a luat pentru,,prospatura '' si nici un caz ca ar putea avea o relatie cu tine!
Daca cere poze indecente cu tine,crezi o dovada de iubire? Cine stie ce pedofil este si cate fete credule ca tine pacaleste in felul asta!
NU,nu iubesti,draga mea! Sa spunem ca te simti magulita ca un adult te baga in seama! Dar nu in felul in care trebuie.
,,A profitat de mine'''Cu siguranta!
,,De ce imi ascunde lucruri '''? Nu i dator sa-ti dea tie raportul!
,,Credeti ca m-a iubit vreodata ''NU categoric!
,,A profitat de mine '' Cu siguranta!
,,De ce vrea sa ne despartim''.Cu siguranta a gasit pe alta si s-a saturat de tine!
,,, Am gresit eu cu ceva'' Te-ai aventurat intr-o relatie,, interzisa '', nesanatoasa!

Eu zic sa o lasi balta! Cat mai repede si fara expicatii prea multe! Dispari din viata individului!
Suferi o saptamana, doua, dar gasessti pe cineva apropiat varstei tale care sa te merite!

| maxim341 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asculta-ti ratiunea femeiee(fata ) cu siguranta trebuie sa il lasi, nu stiu care e rostul intrebarii tu, stii ca e gresit dar cred ca vrei sa ii mai acorzi o sansa, nu nu nu, nu merita mila ta, el nu se gandeste la tine ca la o fiinta umana ci ca la o ...pai cum sa o zic frumos... bucata de carne laughing scuze daca ma fost prea dur

| Alcyon a răspuns:

Sfatul meu: cauta-ti prieteni de varsta ta, ca astia mai mari vor sex si tot felul de chestii pe care tu, la 15 ani, nu le-ai putea oferi. Multi au alte relatii in paralel si profita de naivitatea ta, ca sa te joace pe degete. Nu mai fi asa credula si nu te mai entuziasma de fiecare data cand un barbat iti spune ca te iubeste. Sa stii ca unii mai joaca si teatru, ca sa te bage in pat. Nu cumva sa-i dai poze cu tine in ipostaze indecente, ca e de rau. Mai era o fata pe-aici pe TPU, care se plangea ca prietenul ei (tot un handralau la 20+ de ani) a filmat-o in timp ce faceau sex si acum o santajeaza cu filmuletele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit decat primele 5-10 randuri si am ajuns al concluzia ca tipul e un mincinos notoriu, iar tu o fatuca proasta care viseaza la inorogi. Trezeste-te, daca s-ar fi chinuit putin omul ala ti-ar fi putut fi tata. Ce naiba, inteleg ca dragostea nu are varsta, dar nici asa. Ala-i barbat in toata firea si tie abia de ti se intaresc sfarcurile.Ah, mi-e rusine ca facem parte din aceeasi generatie, aproximativ.

| JohnnyWylde a răspuns:

Inca putin si tipul putea sa-ti fie tata. La ce ti-a stat mintea timp de 9 luni? Normal ca tipul vrea doar sa profite de tine.

| KinderBeeeib a răspuns:

Doamne papusa imi pare enorm de rau prin ce treci sad El este mai mare, da ai dreptate, diferenta de varsta isi spune cuvantul, el este mai mare ca tine mai exact cu vreo 14 ani, este o diferenta enorma iti dai seama.el are nevoie de placeri, de fete crezi ca sta sa te astepte? Asa sunt astia straight face isi bate joc de tine crede-ma, daca te iubea nu te mintea, nu iti ascundea lucruri si te astepta oricat era nevoie. Daca ti-a cerut acele lucruri sa stii ca e un mare pedofil si nu te merita.Nu te cunosc, dar pari foarte draguta si nimeni nu merita sa sufere pentru un... il iubesti, te-ai atasat si iubirea e genul ala de amnezie cand il vezi doar pe el si nu te vezi fara el dar daca nu suferi acum imagineaza-ti ce va fi pe viitor, v-a ajunge mult mai rau.Chiar nu meriti sa isi bata joc de tine in halul asta.Accepta-i decizia,despartiti-va si vedeti-va de drum,crede-ma,e mai bine,vei gasi un baiat cu care parintii tai sa fie de acord, sa va intelegeti, sa va iubiti si sa nu iti ascunda nimic, toate la timpul lor, nu grabii nimic.Eu asta as face. :* succes in continuare draga.

| chazz a răspuns:

Pai iti cere poze cu tine dezbracata ca sa se masturbeze, este pedofil, o sa te pacaleasca cu sexul, ca te iubeste, etc. te minte cu caruta. Voi fetele va credeti inteligente ca stati cu baieti " maturi", ca asa sunteti si voi, sunteti foarte stupide.
Ori sunteti panarame si vreti jucarie, ori va credeti iubite, ori vreti sa vada lumea ca pe niste persoane importante, VIP-uri ce sunteti.

| lex79 a răspuns:

Nu vreau sa zic nimic la adresa ta sau a lui. voi generaliza.
trebuie sa ai multa minte ca la 29 de ani sa iti petreci timpul cu o pustoaica de 15, care n-are nici serviciu, nici independenta si cele mai mari probleme ale ei sunt cosurile de pe fata si teza la mate.
eh... un om cu atat de multa minte trebuie sa fie si f serios in viata. banuiesc ca are un serviciu de invidiat...
ca sa nu mai amintesc de fetisurile lui cu pozele tale care mi se par de copil de 16 ani.
din punctul meu de vedere mai mult de 19 ani nu pare a avea. si e f grav ca la 30 de ani a ramas blocat in corpul unui pusti. in viata nu vei face nimic cu el daca e asa.
ai grija ce iti doresti!

| rabbit2014 a răspuns:

Atatea intrebari si totusi atatea raspunsuri...da draga mea te folosea,erai de umplutura. Erai mai mica probabil si frumoasa si virgina,ce a zis omul, am pus-o cu asta gata. Lasa-l ca nu vrea nimic de la tine, din comportament iti dai seama. Probabil are si o relatie serioasa, poate insurat, nu ai de unde sa stii, barbatii sunt secretosi si ascund bine lucrurile astea

| emmaemilia a răspuns:

Imi pare rau de situatia in care esti si sincer ar trebui sa o lasi balta, si nu stiu cum ai putut sa rezisti asa mult timp.deci mai bine ti-ai cauta un baiat mai dragut, mai apropiat ca varsta si care sa te iubeasca pentru ce esti, nu il mai baga in seama pe individul ala de pedofil, si incearca o alta relatie cu altcineva. BAFTA!

| Fineas666 a răspuns:

E muuuult prea mare pentru tine, serios... ala ar putea avea copil si tu inca esti in liceu, e mult prea mare, si daca tu chiar l-ai crezut ca te iubeste, te inseli, ca orice barbat, vrei femei de varsta ta, mai mari si mai mici, pentru ca vrei sa vezi cum e si ar fi o prostie sa crezi ca ala nu a vrut de la tine doar sex... cu toate ca e mare diferenta de varsta pentru asta, si-a ascuns fb-ul pentru ca ar fi fost putin jenant pentru el sa-l vada toti prietenii si toate neamurile pe fb cu o tipa de doua ori mai mica decat el la varsta big grin inca ceva, lasa-l in pace!

| Evilo a răspuns:

Ah... suna foarte interesant. Crede-ma, pe cat de mare e mesajul care l-ai scris, pe atat de putine informatii sunt. Adica despre tine am cam inteles dar despre el, ti-ar trebui cateva pagini de word ca sa stiu vag cam ce e cu el. Sincer nu cred ca are o alta prietena(ce probabil va fi spus in toate celelalte raspunsuri dar eu numai conformist nu sunt). De ce nu cred? Simplul fapt ca i-ai descoperit facebook-ul fara sa scrie acolo de vreo fata sau asa cred ca nu este una, insa este o posibilitate sa "cheat on you" din cauza chestiei cu sexul, adica tipii asta-i de peste o anumita varsta is putin cam disperati crede-ma, ei trebuie sa isi satisfaca nevoile cumva, deci s-ar putea sa mai aiba un fel de "cruva" pentru aia. Cat despre faptul ca te uibeste sau nu... eu cred ca da. Eu cred ca cel putin te-a iubit si destul de tare din ce inteleg, dar pare mai degraba speriat de ceva, totusi e greu pentru el adica poate ajunge in inchisoare daca cineva afla ca are o relatie cu cineva sub 18, deci pare destul de speriat, cred ca si-a dat seama de ceva sau mai degraba a vorbit cu cineva care i-a bagat niste prostii in cap sau ceva.

| elgoog a răspuns:

Si acum ar trebui sa fi aplaudata pentru ca tu chiar crezi ca unu de 29 de ani care poate e maritat pe la spatele tau chiar te iubeste poate nu mai sunteti impreuna ca mno acum am vazut problema dar atat zic e pedofil daca ai 15 ani si vrea sex WHAT THE FUCK! serios

| xpoisoneddivax a răspuns:

Tu stii ca iubitul tau e pedofil, nu? trebuie sa il lasi.

| andreeadadea a răspuns:

E pedofil! O sa iti strice viitorul! Imi pare rau pentru. tine! Parinti taai stiau!

| alex6769alex6769alex6769alex6769 a răspuns:

Da-mi si mie facebook tau sau id messeger ceva