| MarySille a întrebat:

eu am 15 ani, va rog eu mult sa ma ajutati cu sfaturi si ce pareri avetisad va rog sa nu radeti sau sa dati mesaje care nu au rostsad va rog eu
este vorba despre prietenul meu care are 17 anisad
eu il cunosc de 4 luni si putin, eu m-am intalnit cu el de 5 ori pana acum. Eu cand vorbesc cu el la telefon ma injura si vorbeste urat daca eu nu vreau sa fac ce zice el. cu mine, vorbeste aproape numai despre sex. Intr-o seara l-am sunat sa vb cu el si avea telefonul inchis de la ora 6 seara pana dimineata il sun de dimineata imi spunea ca nu ii mai merge telefonul, apoi iar seara isi inchidea telefonul, a doua zi l-am sunat si imi zicea ca numai avea baterie, apoi s-a iscat intre mine si el o cearta mare, apoi ne-am impacat cu bine cu rau. apoi cand il intrebare eu ce a facut de avea telefonul inchis si sa spuna adevarul si el mi-a spus: eu numai vreau sa stau cu inima asa "vreau sa iti spun ceva eu mai vorbesc cu inca 3 fete dar vorbesc cu ele doar asa. ca nu am ce face" si eu fiindca il iubesc:sadsadsad sad l'am acceptat sa vorbeasca cu alea 3 fete, dar oricum daca eu ii interziceam tot vorbea cu ele si mi-a spus ca daca nu ma iubea nu mai imi zicea el ca mai vorbeste cu alte fete si el acum avea cartela de cosmote si acum si-a bagat carrtela de vodafone ca sa mai vorbeasca cu fetele alea ca alea au vodafonesad si acum cu mine nu prea mai vorbeste.
Eu in "fiecare" seara aproape am plans pentru elsad fiindca il iubesc prea mult si nu stiu de ce oaresadsad eu nu eram asa, el imi spunea ca sa il inteleg si pe el ca e baiat., el sta cam departe de mine sta prin titu si eu bucuresti.sad
Off nu stiu ce sa zicsadsad el mi-a spus sa stau linistita ca eu 90% o sa fiu cu el si alea ca cica 10% ...nu stiu ce sa mai cred deloc, numai am incredere in el si am ajuns sa imi fie frica de el intr-un anumit fel. mi-e frica sa continui relatiasad nu stiu ce sa facsad
Va rog sa nu radeti de mine ca poate si voua vi s-a intamplat asa cevasad eu cred ca isi bate joc de mine si ca nu are ganduri serioase cu mine ci doar el vrea sex si nimic mai multsad

Fundita raspunsuri! va multumesc tare mult ca ati avut rabdare sa cititi sad

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Lasa-l in pace.Fii desteapta de mica si nu mai lasa un cocalar prost sa te fraiereasca.

Tu chiar nu vezi ce magar e?!

| DeeaMarry a răspuns:

Doamne sfinte! Te injura cand vorbesti cu el la telefon... Cum poti sa suporti asa ceva? Cum poti sa spui ca simti ceva pentru un astfel de om?

| windrime a răspuns:

Buna, uite eu cred ca el e interesat doar de sex si nimic mai mult, toti baietii vb cu mai multe fete in acelasi cand sunt intr-o relatie e normal dar felu in care ti-a zis el asta si faza cu 90% si 10% si tampeniile astea ar trebui sa-ti dea de gandit. Intereaba-te daca te respecta si merita respectul tau si dragostea ta, pentru ca din cate ai povestit el vb cu tine la telefon si vorbeste si cu altele ca si cum ar vrea sa fie singur ca nu ramane singur, ori acesta nu este un lucru normal intr-o relatie. Si distanta pe care ai mentionat-o e un factor ciudat. Pe bune nu vreau sa te speri sau sa te demoralizez doar ca trebuie sa consideri varinta ca e cu toate 3 in acelasi timp si ca la toate va spune aceeasi poveste si toate astea doar doar in final si-o pune cu una din voi... Nu te mai incurca cu relatii la distanta si baietii needucati, sunt sigura ca meriti cv mai mult si poate ar fi bine sa incepi sa cauti un tip cu adevarat la inaltime, nu te mai ascunde dupa diverse sentimente mai mult sau mai putin reale ci incearca sa vezi realitetea asa cum e, numai bine.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Bineinteles ca n-are ganduri serioase si vrea doar sex. Ce ganduri serioase vrei sa aiba la 16 ani? Crezi ca o sa se casatoreasca cu tine in loc sa se distreze? Iti sugerez sa gasesti pe unul care e dispus la asa ceva findca exista. Succes.

| gygeana a răspuns:

Fata ala nu e un baiat aluturi de care stai. Rupe legatura de el k nu-i singuru baiat pe lume. Lasal sa vb incontinuare cu celalalte fete si gta. U gasesti pe altcineva. Eu nu cred ca ar trebuie sa mai continui cv cu el. Sa stai sa te imbonalavesti din cauza lui nu se merita. Sper sa iei o decizie buna pentru tine:*

| passenger a răspuns:

Isi bate joc de tine! Cum poti sa crezi ca daca te-a luat cu procente (80% o sa fii cu el) vrea ceva serios? Te vrea pentru sex pentru ca esti micuta si naiva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai vazut de 5 ori si il iubesti pream mult?

| Maream a răspuns:

Sa iti spun ceva... desparte-te de el si gaseste altul mai bun. Iti garantez ca vei gasi unul mai bun.:Xtongue

| colorsfive a răspuns:

Daca consideri ca sta cu tine doar pentru sex e mai bine sa va desartiti chiar daca il iubesti, cum poate sa-si injure prietena si sa o faca in atatea feluri, si crede-ma scuze sunt destule... daca vrei sa-ti fie bine mai bine va despartiti parerea mea, si eu am avut un prieten si nici macar nu vorbeam cu el la telefon vorbeam printr-un prieten de-al lui la telefon si el facea la fel nu raspundea la tel sau uita sa-l sune pe baiatul ala sau sa-mi scrie mie pe mess... tot timpul avea treaba

| Carlos13 a răspuns:

El e nesimtit si profita de tine. Nu te-ai gandit ca s-ar putea sa vorbeasca cu celelate fete la fel ca si cu tine. Asta nu e baiat normal la cap. Sunt altii care au principii si sunt baietasi de treaba. Asta e un golan.