| anonim_4396 a întrebat:

îmi pare rău ca vin cu astfel de întrebări, dar mă pot dezvirgina cu degetul? M-am excitat și am încercat și nu știu dacă mai sunt virgina și nu pot merge la ginecolog, va rog mult,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virginitatea nu are legătură cu himenul. Himenul poate fi rupt atunci când te dezvirginezi sau din cu totul alte motive cum ar fi un deget sau un obiect introdus în vagin. Virgina esti până în momentul în care un penis iti penetrează vaginul. Mult succes!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este NU. Dezvirginarea se produce in momentul in care organul sexual masculin este introdus in organul sexual feminin. Prin masturbare cu degetele reusesti sa te autosatisfaci, insa nu poti sa te autodezvirginezi. Este cu totul IMPOSIBIL ca medicul ginecolog sau orice alta persoana care consulta vaginul pasaricii, sa reuseasca performanta de a stabili daca a intrat sau nu vreodata un penis in acel vagin. Sanatate!

| AmeliaD a răspuns:

Nu, degetele nu pot rupe himenul, ai nevoie de ceva mai lung si mai gros