| stroealexutza a întrebat:

Imi place de un baiat
El are 13 ani iar eu 12 ani e diferența de un an intre noi.Problema nu este asta cu este ca vreau sa fiu cu el si nu stiu cum sa fac sa ma placa
Sunt in aceeasi scoala cu el, el fiind a 7-a iar eu a 6-a.
Azi depilda eu coboram cu o colega scările si m-am intalnit cu el.El s-a uitat la mine iar eu la fel. Apoi a plecat.
Nu stiu ce sa fac
Dati-mi si mie niste sfaturi ca sa fiu cu el(nu spuneti ca esti prea mica pentru varsta ta) este alegerea mea
Funda

Răspuns Câştigător
| Asdfghjklove69 a răspuns:

Dragostea nu are varsta! Dar as vrea sa știu dacă ai vorbit cu el vreodata în viața ta sau dacă pur și simplu îl placi după felul în care arata. Ca sa faci un băiat sa te placa ar trebui în primul va cunoasteti. Adică sa va cunoașteți caracterul nu doar modul în care aratati. Ar trebui sa fii sigura ca te place pentru ceea ce ești în interior nu doar pentru exterior. Și ai putea sa îi dai de înțeles că îl placi prin felul în care te comporti: sa îi pui mana în par, sa îl mangai pe obraz, sa te comporți exact ca și un copil, sa îi dai atenție etc. Dacă mai ai nevoie de un sfat poți sa mă întrebi aici sau pe privat. Seara buna!

| stroealexutza explică (pentru Asdfghjklove69):

Da am vorbit cu el de multe ori
Aproape in fiecare weekend (vacanta) ies cu el afara si cu inca 2 fete + un baiat (cel mai bun prieten al lui)
Si problema este ca mereu la scoala se uita la mine
Il iubesc cu adevarat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zambeste-i frumos cand il intalnesti, cauta sa faci contact vizual cu el si astepata sa te caute el!