| Kimball a întrebat:

Hey TPU!
Iti poti indrepta penisul si in alt mod, adica in afara de operatie?
Faptul ca are o forma "arcuita" ma termina psihic, adica nu suport eu sa-l vad asa si doresc sa fac ceva exercitii doar ca nu gasesc. ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Forma penisului din privinta aspectului sau exterior nu se poate modifica sau schimba din cauza faptului ca structura sa interna este extrem de complexa, complicata, sofisticata. Se efectueaza de regula doar operatia strict necesara si obligatorie prin care se incearca ''indreptarea'' penisului afectat de boala Peyronie, insa este o operatie destul de riscanta chiar si in conditiile actuale. Probabil ca 8 sau 9 barbati din 10 au penisul mai mult sau mai putin incovoiat in toate directiile posibile intreaga lor viata. Multa sanatate!

| ș53fan a răspuns:

Ammm....man...te-ai intrebat vreodata ca el de fapt asa este? Nu risca sa il modelezi pentru ca risti ceva mai grav! Mai bine il lasi asa cum este! e din cauza a nu stiu cev, dar asa e normal! Mai bine ramai natural, nu trebuie sa te schimbi pentru alti(in cazul tau altele)
Ramai asa cum esti.Cui nu ii place sa zboare si alta la rand si tot asa! cineva o sa te placa asa cum esti odata si odata o sa gasesti acea persoana! laughing

| Kimball explică (pentru ș53fan):

Mie nu-mi place ma termina psihic si vad ca actori de filme pornonil au asa drept( de lungime sa nu m-ai spun).