| Dragana a întrebat:

m-am mutat de recent intr-o noua scoala si am inceput sa vorbesk pe messinger cu un baiat din scoala respectiva. timp de vreo luna nu am simtit nimic pentru el. vorbeam, radeam si faceam glume impreuna! dupa o luna am inceput sa ma indragostesk de el! in tot acest timp el se afla intr-o relatie cu o fata.intr-o zii am facut o gluma intrebandul cu cine sa ma bag din scoala fiind noua si necunoscand multa lume. el mi-a raspuns foarte serios ca sar oferi el daca nu ar fi intr-o relatie! marturisandumi ca ii place de mine! el nestiind ce simt eu pentru el! acum se pare ca sa desparrtit de acea fata.si as vrea sami dezvalui sentimentele fata de el! dar nu stiu cum sa fac acest lucru! mi-e frica sa nu ma fac de ras. vreau cateva sfaturi.multumeskbig grin

Răspuns Câştigător
| vipande11 a răspuns:

Amintestei de ce ti-a zis si spune-i ca ai vrea sa incerci daca vrea si el asta e sansa ta nu o rata si daca te place nu va refuza si de ras nu o sa te faci daca a zis el asa ceva incearca. BAFTA

3 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Ce ocazie ti s-a ivit!
De vreme ce sti ca sentimentele sunt reciproce, nu mai sta pe ganduri. Mai fa-i si tu complimente, ca e dragut, simpatic. etc. si iesiti mai des.
Iar daca el nu va face primul pas, atunci actioneaza tu prima pana nu pune alta gheara pe el. Spune-i ca nu-i bine sa stea prea mult singur, mai ales dupa despartire, si ca vrei sa-i fii alaturi.

| adriancraiescu a răspuns:

Spuine-i ca e simpatic si ca e dragut ...Si invita-l in oras daca el n-o face big grin

| adm0sfer a răspuns:

Daca ti-a declarat si s-a despartit de respectiva nu vad care mai este problema...Asteapta momentul potrivit si spune-i ce simti!