| anonim_4396 a întrebat:

O alta întrebare de la mine. Ieri înainte sa ma dezvirgineze (dacă sunteți curioși ce mi s-a intamplat puteți citi întrebarea mea anterioară) era peste mine și bineînțeles ca avea prezervativ dar și-a dat drumul și apoi i-a alunecat și când am pus mâna am văzut ca aveam sperma pe fund și intre fese, iar faza e ca m-am pus pe o parte înainte sa verific și după m-am sters cu un prosop. Sunt și in perioada fertila și mi-e frica sa nu fi intrat și in vagin. Întrebarea nea este, sa iau pastila de a doua zi? La ce ar trebui sa ma aștept după ce o iau? (Nu au trecut mai mult de 24 de ore de atunci). Imi e frica sa nu am ghinionul asta mai ales in prima seara sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia ca ajunge intr-o asemenea situatie mai mult sau mai putin incerte, prima data trebuie sa stabileasca daca in acel moment ea este sau nu este, in perioada fertila a ciclului menstrual. Acest lucru poate fi calculat in cazul in care ciclul ei menstrual este de tipul REGULAT, iar in cazul in care ciclul este de tip NEREGULAT atunci se foloseste un tester de fertilitate si ovulutie cumparat din farmacie cu care se determina daca esti in perioada fertila a ciclului, pentru a sigura si convinsa ca NU vei folosi inutil/fara rost o pastila contraceptiva.
Se cumpara un TEST DE FERTILITATE/OVULATIE de tipul/marca Barza 5+1. https://lugu-lugu.shop/produs/test-de-ovulatie-5/
care dupa ce va fi folosit va putea indica rezultatul NEGATIV sau POZITIV si in functie de rezultatul obtinut stii ce trebuie sa faci in continuare.
Folosirea INUTILA a oricarei pastile contraceptive : Escapelle, Postinor2 sau a celei avortive ellaOne (de a 5-a zi) reprezinta o crasa IRESPONSABILITATE, cu totul impardonabila. Din acest motiv este foarte important sa fie cunoscuta si bine stiuta urmatoarea informatie foarte utila si folositoare pe viitor :
Intotdeauna si in toate cazurile in care apar situatii neplacute cum ar fi ruperea prezervativului in timpul actului sexual sau a ejacularii din greseala, neatentie deci involuntare a spermei in vagin intr-un moment in care femeia nu este sigura sau nu stie cu precizie in ce etapa a ciclului menstrual este in acel moment, in astfel de cazuri/situatii, primul lucru care este indicat sa fie facut, este aceea de a cumpara din farmacie si a face testul de fertilitate/ovulatie conform indicatiilor existente in prospect.
Cu ajutorul testului se determina rapid in doar cateva minute si in mod foarte precis cu o acuratete de peste 97-98 %, daca in acel moment femeia ESTE sau NU ESTE in zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Testul indica foarte precis daca in acel moment acea femeie este sau nu este in perioada fertila a ciclului menstrual si daca poate sa ramana sau nu insarcinata.
In concluzie, NUMAI in cazul in care rezultatul testarii efectuate este POZITIV, deci indica faptul ca este posibilitatea sa existe un OVUL VIABIL din care se poate forma o sarcina nedorita, DOAR in acel caz si NUMAI atunci este indicat si recomandat sa fie folosita una din pastilele contraceptive Escapelle, Postinor 2 sau pastila avortiva ellaOne (de a 5-a zi) chiar si daca femeia este constienta de urmarile negative care se vor putea produce in organismul ei in urma folosirii unei astfel de pastile.
Daca rezultatul testului de fertilitate/ovulatie este NEGATIV, in acel caz este absolut sigur ca femeia NU este in perioada fertila a ciclului menstrual si in consecinta NU se poate forma sarcina si drept urmare NU se va folosi nimic. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Riscul exista, dar pastila se ia numai recomandata de medic, dupa o anamneza serioasa, altfel risti sa ai efecte secundare, ca greturi, mustata, ingrasare, etc.
Fuga la medic, la camera de garda!

| Armyanka a răspuns (pentru PsihoSex):

Am luat-o deja, îmi era frica, deși dacă stau acum sa analizez. cred ca nu ar fi fost riscul de o sarcina... dar in momentul acela pur și simplu m-am panicat și am zis mai bine sa fiu precauta. Sunt Ok. E a doua zi după ce am luat pastila, nu am nicio simptoma (am o scurgere maronie decolorata pe
Chiloți, nu știu dacă e de la pastila sau de la faptul ca am sângerat o zi întreaga după ce m-am dezvirginat. și cred ca am o rana acolo.)

| PsihoSex a răspuns (pentru Armyanka):

Sper ca esti mai bine si te-ai linistit.
Daca secretia maronie a continuat, fuga la medic!
La unele fete, himenul este mai gros, mai vascularizat si de aceea si curge mai mult sange la deflorare!

| Armyanka a răspuns (pentru PsihoSex):

Buna. Sunt ok. Am facut-o ieri din nou, a curs puțin sânge dar m-am simtit bine deoarece am discutat cu el sa fie mai blând ca data trecută și a fost Ok. Nu mai am nicio scurgere și ma simt bine. Nu am absolut nicio simptoma de la pastila.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Armyanka):

Mai si puneti poze cu voi, penibilelor...

| Armyanka a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Da de unde ești tu asa sigur draga ca e poza cu mine? laughing nu știu la ce ai mai dat comentariu doar ca sa te afli și tu in treaba laughing

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Armyanka):

Ma minunez de imbecilitatea voastra sad
Nu sunt sigura ca esti tu, dar ma lasa rece asa ca sa-ti satisfac curiozitatea intrebariisad

| Armyanka a răspuns:

"Urmeste"

| ywar a răspuns:

Pai baiatul a facut-o pana la capat. Trebuia sa si-o bage unde trebuie si sa se si elibereze. Te-a pus capra? Cum a ajuns intre buci? Devine interesant!