| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Oare am facut alegerea corecta? Un an jumate am fost la un studio de inregistrari unde cantam! Impresarul meu imi face toate poftel! e urma sa ajung bine! In acelasi timp vorbeam cu un baiat! ne cunosteam de cand eram mici, numai ca el locuia in Austria! Ne-am indragostit unul de altul! Impresarul imi interzicea sa nu am un iubit deoarece imi va strica cariera! Dupa un timp el a venit in tara pentru mine! eu eram din ce in ce mai nebuna dupa el si am renuntat la studio. acum eu lec cu el in Austria si ma iubeste enorm la fel si eu! si acolo am chiar tot ce imi doresc dar sun nesigura ca nu am facut alegerea corecta! voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Depinde ce doresti de la viata ta.
Daca visul tau e sa iubesti si sa fii iubita,chiar daca speli vase la restaurant o viata intreaga,atunci ai facut alegerea corecta.
Daca visul tau era sub lumini de reflectoare si-n aplauzele multimii,ai facut o alegere proasta,posibil in cativa ani sa ii reprosezi iubitului tau ca ti-a distrus cariera.
Si n-ar fi corect sa-i reprosezi asta,alegerea a fost a ta in totalitate,sansele in viata sunt extrem de putine ca sa ai dreptul extravagant sa le arunci.
Am mai spus-o de multe ori,viata fiecaruia e suma alegerilor pe care le face singur.
Daca tu in locul carierei ai ales iubirea,trebuie sa ai puterea sa suporti aceasta alegere,indiferent cum va fi viata ta de-acum incolo si sa nu te gandesti cum ar fi putut fi,pentru ca timpul nu-l poti intoarce inapoi.
Pentru ca singura declari ca esti nesigura,sfatul meu ar fi sa cauti si in Austria un impresar,daca ai talent vei fi apreciata si acolo.
Si sa-ti urmezi visul initial,pentru ca numai linistita si victorioasa pe dinauntru,te vei putea dedica in totalitate iubirii tale.
Asa,esti doar pe jumatate multumita,pe jumatate om.
Si jumatatile de om,iubesc doar pe jumatate.
Nu intelege gresit ce ti-am scris, nu e o jignire, e un sfat.
Complet dezinteresat.
Implineste-te pe tine, ca om si iubirea ta va fi reala, adevarata si nesfarsita.
Ca si cariera ta.happy

13 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pe Viitor vei vedea cum a fost alegerea ta ok?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de unde poate stii cineva daca ai facut alegerea corecta? Poate ajungeai celebra. Poate iti pica o caramida in cap. Poate urmeaza sa fii dezamagita de alegerea facuta. Poate urmeaza sa fii incantata. Oamenii nu prevad viitorul exact si nici vreun univers paralel, prin urmare e imposibil acum sau peste 1000 de ani sa iti spuna cineva daca alegerea ta a fost corecta sau nu, din moment ce nimeni nu poate stii cum ar fi aratat viata ta daca ai fi ales altfel.

Intrebarea e cel putin infantila.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu nu inteleg de ce trebuie sa faci o alegere.nu mai bine vorbesti cu el ii spui:"eu am un vis si nu vreau sa regret ca ma renuntat la el". continui munca la studio, scoti si tu cateva melodii iar daca o sa aiba succes o sa devii vedeta si poate o sal convingi pe iubitul tau sa se mute aicea sau tu acolo ma rog. odata ce ai succes o sa te caute ofertele pe tine, nu tu pe ele.si atunci o sa stii daca visul asta merita sau nuhappy
iar daca nu o sa ai succes atunci macar stii ca ai incercat si nu o sa-ti para rauhappy

| DanyelFSN1 a răspuns:

Ai facut o alegere buna, deoarece dragostea mereu va invinge iar daca ezitai atunci pierdeai un om extraordinar cum il descrii tuhappyPace!

| DanyelFSN1 a răspuns:

Da eu am zis sa nu faci nimic pentru iubire? eu am zis altceva

| IntelFreak a răspuns:

Ai facut alegerea corect, n-avem nevoie de alte nonvalori in Romanica si asa plina de specimene.
Scuza-ma, poate sunt prea acid insa mi-a ajuns cutitul la os iar Media il tot invarte.

| Anitta97 a răspuns (pentru IntelFreak):

Nonvalori sunt oameni de rangul tau, a fost o intrebare despre alegere nu de caracterizare.

| IntelFreak a răspuns (pentru Anitta97):

Nu zau, ti-ai dori sa ai 'nonvaloarea' mea.
De unde sa stim noi daca ai facut alegerea corecta, de unde sa stim noi daca tipul nu-i proxenet si ai sa dai cu c*rul pentru un pahar cu apa in Austria?
Crede-ma, am vazut multe si foarte putine lucruri reusesc sa ma impresioneze iar tu nu esti o exceptie.

| Anitta97 a răspuns (pentru IntelFreak):

BAI inteligentule! cine esti tu vreun presedinte! eu am pus o simpla intrebare! iar tu jignesti fara sens! sincer mai nonvaloare esti tu ca mine, cu un vocabular ca al tau! ne faci societatea de ras! happy

| IntelFreak a răspuns (pentru Anitta97):

Hai fa magie si dispari, nu-mi bat capul cu tine si nu pe Internet.

| Anitta97 a răspuns (pentru IntelFreak):

Om redus mintal laughing imi pare rau pentru tine happy

| IntelFreak a răspuns (pentru Anitta97):

S-a inchis Facebook?
Ce faci p'aici?

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

In Romania, cariera muzicala incepe in 5 min si se termina tot atat de repede, eu cred ca ai facut alegera buna, mai alesa ca e nebun dupa tine, succes si anunta-ne si pe noi cand e nunta big grin