| anonim_4396 a întrebat:

Ok Deci Am 14 ani.....si sunt gay. Mda...Inainte sa incepeti cu chestii absurde ce am vazut in alta parte, sa clarific un lucru: NU am ales sa fiu asa, ci asa m-a dat D-zeu. Nimeni nu poate alege. Daca era asa nimeni nu era LGBT (lesbi, gay, bisexual, transgender). Cand am vazut la alte intrebari cu subiectul gay de pe TPU chestii gen "Du-te la psiholog fetițo poate te face el inapoi baiat" ...imi venea sa imi dau cu o tigaie in cap. Deci problema mea este: Am ajuns la pubertate si inca trec prin ea; Asta inseamna ca incep sa iubesc cu adevarat si ma termina. Ma indragostesc de baietii din liceul meu (deci mai mari si mai frumosi) si sunt mereu in lista mea de cautari pe fb fiindca nu ma pot abtine sa ma uit la pozele lor si sa imi vina sa plang ca nu o sa am parte de ei niciodata. Nimeni nu stie ca sunt asa si nu cunosc pe absolut nimeni gay. Nu pot spune nimanui. Devin atat de trist cand ma gandesc profund la asta si la baieti. Incerc mereu cand sunt pe strada cu prietenii sa nu ma uit si sa intorc capul dupa fiecare tip care trece. E o durere venita de nicaieri de care vreau sa scap si singura solutie pe care o vad eu este defapt sa fiu cu unul din baietii la care visez. Vreau sa-mi gasesc pe cineva. Aici sper sa interveniti voi. Sa imi spuneti niste solutii. Cum sa ma btin si sa imi alin durerea asta prosteasca singur? Daca este cineva ca mine si vrea sa vorbim dati-mi voie sa stiu. Orice sfat este apreciat. Intrebati-ma orice detaliu vreti Mersi.

Răspuns Câştigător
| Dăăqueen008 a răspuns:

Nu-l mai judecati pe om, pentru numele Domnului! Numai sa judecati sunteti bunistraight face Daca e diferit, ce? Al naibii va place sa vedeti doua fete sarutandu-se ca vi se pare nu stiu cum, dar daca vedeti doi baieti sariti cu gurastraight face
Uite sfatul meu: daca ai incredere in vreo fata sa-ti fie prietena buna, ea te poate ajuta mult..si NU E O RUSINE! Daca asa esti tu, asa esti. Nu mai pune la suflet prostiile astea, ca peste maxim 10 ani o li se schimbe mentalitatea tuturor si nimeni n-o sa te mai judece aiurea.

57 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Salut! Vreau sa incep prin a iti spune ca sunt impotriva "LGBT", dar este vina mea fiindca nu am mintea suficient de deschisa si nu pot intelege cu adevarat ce inseamna sa iubesti o persoana de sex la fel.Cu toate acestea,iubirea este un sentiment pur,daca ar fi sa te indragostesti de un baiat,nimeni nu poate nega lucrul asta,nici chiar toata omenirea.
Ce urasc eu la "LGBT" este ca sunt foarte tupeisti si vor sa iasa mereu in evidenta, majoritatea.
"da, sunt gay si ma mandresc cu asta" asa am auzit pe unul in autobuz. Daca esti gay, nu are nimeni nimic cu tine, dar incearca sa nu iesi in evidenta cu acest lucru.Lasand asta de o parte ca sa-ti poti controla aceste sentimente coversitoare trebuie sa te masturbezi, iar pana la 18 ani abtine-te in ceea ce priveste relatiile sexuale, asa e normal.Esti copil.

| aumih16 a răspuns:

Interesant ca la varsta ta stii deja ca esti gay la altii le-a luat o viata eternitate sa stie daca sunt sau nu iar tu de la varsta asta deja gata ai stabilit ca esti gay mai ai si tu rabdare sa mai avansezi in varsta si vei vedea daca esti gay sau nu poate ai alte orientari bisexual de exemplu apropo iti place sa te travestesti daca iti place e posibil sa fii drag queen adica barbat care se travesteste in sexul feminin foloseste peruci machiaje imbracaminte incaltaminte stii de ce multi ajung asa deoarece hormonii din corpul lor le spune zice schimba-ti sexul! fa-o acum! serios nu e nici o gluma si uite asa multi au ajuns din barbati astazi femei nu ar trebui sa te mire chestia asta sa stii absolut deloc e ceva normal firesc mai ales daca nu stii ce se intampla cu tine cu sexul pe care il ai si simti ca il pierzi odata pentru totdeauna travestitul este si o forma de izolare a celor care au suferit in trecut ca baieti astazi barbati din fete in femei asa se intampla ca si din cauza trecutului tumultos te obliga sa fii altcineva fara ca tu sa vrei sa faci asta

| Anonima0000000000 a răspuns:

1.Eu niciodată nu o sa te judec!
2.Ai încercat pe site-uri sa iti găsesti un iubit?
3Încearcă sa vorbesti cu părintii tai..cred!
4.Mult succes si ai grija de tine!kiss*

| Klandestin a răspuns:

Cauta-ti o prietena!
Atatea fete pe lume, tu esti gay straight face

| Black_John_1995 a răspuns (pentru Klandestin):

Auzi, cauta-ti tu un iubit! E echivalent cu ceea ce ii zici baiatului acum.
De ce trebuie societatea asta sa gandeasca atat de incuiat, iar tinerii gay sa creasca in depresii si stres?

| Mary012 a răspuns:

Hey salut! Daca scriu gresit scriu de pe telefon si de aceea. As dori sa vorbesc cu tine despre asta esti de acord? Sa luam legatura pe privat si stabilim ok?

| Ripley a răspuns:

Din pacate multi de pe site-u asta siunt inchisi la minte ca majoritatea romanilor.
romanii sunt primii sa judece, ei cred ca le stiu pe toate si ca au dreptul sa judecece si sa decida si pentru altii, de aceea tara e in ratahtul in care e, prea multi oameni inchisi la minte.
nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, in strainatate mai sunt baruri pentru gay si chestii de gen, aici in Romania e mai greu, banuiesc ca online poate prin anunturi sau ceva aplicatii de dating, poti gasi pe cineva. oricum sa fii atent ca sunt multi nebuni pe net.
Bafta.

| TheMusicBoy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Haide sa vorbim in particular.

| UserulAnonim a răspuns:

Hei, cred că te pot ajuta.
Scrie-mi te rog: cata_catalin_387@yahoo.com

| GSDuos2015 a răspuns (pentru UserulAnonim):

Ti-am trimis cererewinking

| Veltorb a răspuns:

Te înțeleg, eu sunt bi și am tot 14 ani dacă vrei sunt dispus să vorbim.Nu consider ceva greșit în a fi gay, lesbi, bi sau transgender.

| eliancodrut a răspuns:

Pe cei care spun ca homosexualitatea este o boala sau il indruma pe baiat sa isi cauta o prietena le spun doar atat: lasati spusele biserici bigote, cu a or patiti oameni de stiinta. Documentati-va din cercetarile stiintifice facute. Biserica spune ca si masturbarea e pacat, in timp ce sexologii o recomanda.
Asa cum un heterosexual nu se simte bine in intimitate cu o persoana de acelasi sex, tot la fel nu se simte bine un homosexual cu o persoana de sex opus.

| Valy4567 a răspuns:

Eu zic să îți revii cât mai repede pentru că nu te vei integra în societate,nu te va accepta nimeni! Asta e boală psihică și eu zic să mergi de urgență la psiholog, pentru că vei avea probleme serioase în viitor, România va deveni curând o țară care interzice „LGBT". Chiar dacă îți plac băieții, încearcă din răsputeri să te schimbi, e unica șansă!

| EdeehEdi a răspuns (pentru Valy4567):

Nu este o problema psihica. Asa te nasti be valy.

| Ripley a răspuns (pentru Valy4567):

La fel cum prostia ta nu poate fi schimbata, la fel nici homosexualitatea.

| Gabriel_Gaby_1990 a răspuns (pentru Valy4567):

1.Fa un pic de research pe google si ai sa vezi ca nu e o bola( de prin '70 incoace)
2.ia uite...suntem in 2018, unde e Romania aia care interzice LGBT, pe care ai promis-o?
3.te rog eu mult, CITESTE, nu conteaza ce, orice, informeaza-te despre aspectele pe care vrei sa le discuti

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Vino la mine să îți dau eu o bătaie zdravănă.

| Daniel7799 a răspuns:

De fapt, Dumnezeu nu te-a dat asa. Biblia condamna relatiile Gay, asa ca...

Tu ai ajuns aici de la niste tulburari psihologice, determinate de anturajul in care traiesti. Asta e una din ipoteze. Sau mai e aia cu "dereglare hormonala", care inseamna boala, deci nu ceva normal. Am intalnit cazuri in care niste Gay, dupa o discutie cu un pastor, si-au dat seama ca gresesc, si au reusit chiar sa scape de aceasta boala. Problema la tine este ca ti s-au bagat in cap niste tampenii cum ca e normal, ca asa te-a dat D-zeu.
Din moment ce nu nu vezi asta ca pe un lucru rau care sfideaza legile naturii, nu ai cum sa iti revii.

Cum sa iti alini durerea? Nu stiu. Vei gasi o alternativa pe viitor. Poate vei intalni un baiat care sa fie ca tine. Pana atunci, cand ti-e dor sa te uiti la poze pe Facebook, blocheaza-i, si gaseste-ti altceva de facut, sau masturbeaza-te.

Sfatul meu este sa nu privesti atat de usuratic faptul ca esti Gay.
(Nu am nimic cu comunitatea LGBT, dar nu sunt de acord cu ei).

| EdeehEdi a răspuns (pentru Daniel7799):

Ba pi**a teologica, mars inapoi la mama ta ca clar nu esti bun de nimic. Tulburari psihice ai tu, homofob infect.

| Nicky_Moga_2001 a răspuns (pentru Daniel7799):

Daca Dumnezeu este atat de puternic si a toate stiutor atunci de ce a lasat sa existe gay? De ce a acceptat ca de la creerea lumi pana in prezent sa existe tulburari psihologice? De ce a creat aceste tulburari?
Mor de curiozitate...

| Mihai4455 a răspuns:

Salut! Te pot ajuta sigur! Hai sa vb in privat!

| TwinDragons a răspuns:

Baii....eu nu's gay laughing) dar nu am nimic cu ei sau cu lGBT, am prieteni gay sau prietene Lesbiene, mananc cu ei, ies cu ei in oras si mai dorm si pe la ei seara fara sa stau cu frica ca o sa ma trezesc cu o gaura in cur, oricum daca ai nevoie de un ajutor si vrei sa mai spui ce simti aluita in afara de lesbiene si gay, lasa-mi mesaj.

| Anonimanonimanonim123 a răspuns:

Si eu de curand mi am dat seama ca sunt asa, am 16 ani, pe mine m au ajutat oameni, daca vrei ajutoe si sfaturi, da mi mesaj

| Bogar_Adalbert_1985 a răspuns (pentru Anonimanonimanonim123):

Sal vb pe whatsapp 0752 410 966 fara nr privat

| MrYonXtrez a răspuns:

Inseamna ca ar trebui sa ai acum 19 laughing ce a mai trecut timpul. Eu 18.

| Dia_Alin_1999 a răspuns:

Eu am 17 ani acum, de ci poți să mă suni să vb cu mine mai multe : 0720759238 Nume: Dia, Cm: 16-17 Suna-ma

| Bogar_Adalbert_1985 a răspuns:

Cautama pe Facebook adalbertbogar is cu masina gri si iti las nr meu sa ma suni 0752 410 966 nu raspund la nr privat ok dar te ajut eu sa iesi din asta hai vb acum pe tel sunama acum

| lliviu a răspuns:

Si eu sunt gay, sunt din vâlcea, si am 17 ani...si am invatat multe chestii de cand sunt gay...te pot ajuta cu sfaturi, si cu o îndrumare buna, te pup..astept mesajul tau happy

| KARAPAPELNITA a răspuns:

Nu mai judecati baiatul! Are dreptate.Nu el a ales sa fie asa, nu are el nicio vina pentru modul cum s-au asezat cromozomii cand a fost creat. Daca in burta mamei i-ar fi dat cineva de ales intre a fi hetero sau homo si ar fi stiut ce implicatii are cea de a doua orientare, ar fi fost cineva nebun sa aleaga varianta pentru care este atat de hulit in Romania? Credeti ca el nu a suferit cand si-a dat seama ce i se intampla? Stiu ca s-a invartit casa cu el, ca i s-a parut ca lumea s-a sfarsit.Si e doar un copil CARE ASTEAPTA AJUTOR, NU CRITICI. Daca esti sigur ca ai parinti care te-ar intelege, spune-le! Daca nu, mai asteapta! Sa nu te trezesti ca fac o tragedie din asta, ca te resping si te pedepsesc iar tu sa te prabusesti.Nu- ti fie teama, nu esti bolnav! Gandeste-te cati sunt ca tine la nivel planetar! Oare in atatea state din SUA si din multe tari avansate din Europa unde cei asemenea tie sunt tratati ca fiind perfect normali, toti sunt bolnavi sau nebuni?

| GSDuos2015 a răspuns (pentru KARAPAPELNITA):

Multumesc muuuuult pentru raspuns happy

| KARAPAPELNITA a răspuns (pentru GSDuos2015):

Cu placere, pui. Daca raspunsul meu ti-a turnat cat de cat balsam pe suflet, ma bucur.

| idkplm a răspuns:

Nu vad care e problema...sincer
Eu sunt fată duhhh si mi se par super qt gay
Is adorabili
Sooo nu Tre sa te îngrijorezi suntem in 2017 lumea evoluează e normal

| Marchis_Cristi_2000 a răspuns:

Hei la varsta ta nu exista asa ceva e doar in mintea ta e si varsta la care incepi sa te cunosti mai bine dar intr-o zi vei decide ca nu mai esti gay chiar daca inca iti plac baietii si gandeste-te ca a fi gay este un pacat iti dau un sfat puneti un elastic pe mana si tragel in sus si dai drumul cand te simti atras de un baiat iar asa nu vei mai fi gay sper ca te-am ajutat laughing

| Black_John_1995 a răspuns (pentru Marchis_Cristi_2000):

Jesus... esti constient de ceea ce ai scris? E ca si cum ai face tu asta ca sa nu iti mai placa fetele. Incearca si spune-ne si noua rezultatulwinking

| Marchis_Cristi_2000 a răspuns:

Mna eu spun sa te rogi la Dumnezeu si sa fi mai credincios pentru ca El poate face orice, Dumnezeu nu te-a lasat asa pentru ca a fi homosexual e un mare pacat eu spun sa te duci la un pastor si sa vorbesti cu el despre chestia asta care te macina de mult iar el te va face sa intelegi ca nu e bine ce faci si bafta. Apropo gaseste-ti o prietena nu un prieten

| broadMAC a răspuns:

Si eu trec prin aceleasi lucruri. bine unele. scrie mi pe popescupopescu438@yahoo.ro te rog si te voi ajuta cu cea mai mare placere. apropo am 14 ani

| GSDuos2015 a răspuns:

Tu nu intelegi...cum tu nu gasesti baietii atractivi, nici eu nu gasesc fetele atractive.

| DragosStan28 a răspuns:

Du-te la psiholog fetițo poate te face el inapoi baiat

| Nicky_Moga_2001 a răspuns:

Lumea gay te schimba, te intareste, te ajuta sa vezi cu totul altfel viata. Eu am 17 ani si sunt bi, de cand am contact cu lumea gay, sicer sa fiu, m-am schimbat radical. Dar cu toate astea nu regret ca sunt asa. La inceput mi-a fost greu dar acum am invatat ca asa sunt si ca nu pot face nimic sa schimb asta. Lumea gay m-a maturizat si ma intarit.

| Müller_Hunor_1981 a răspuns:

Salut si eu sunt gay