| ThePerfictionIsADream a întrebat:

pai sa va spun cum sta treaba...e un baiat la clasa a 8-a care m-a placut, acum eu il plac pe el.Dar problema este k el place mai multe fete si intr-o zi m-am suparat pe el si am stat certati doua luni, acum ne-am impacat si el vrea sa stea cu mine...dar eu nu mai vreau si problema e ca el a pus pe toata lumea impotriva si am auzti ca va incerca sa ma convinga iar cand voi spune da imi va zice ca totul a fost o gluma si sincer sunt chiar derutata nu stiu ce sa fac! daca imi ascult mintea zic sa nu stau cu el! iar inima spune da si imi e foarte greu sama decid iar ieri el a strigat dupa mine si a tot venit dupa mine ca sa stam impreuna! inca o problema este ca eu nu ma inteleg de loc bine cu prietenul lui cel mai bun si cand a vrut sa ne intalnim a venit cu el si ne-am certat si a iesit un mare scandal si aseara am facut o conversatie pe Facebook cu el prietenul sau cel mai bun eu si prietena mea cea mai buna care e fosta iubita a acestui baiat..si toti sau intors in potriva mea! va roog ajutor! dau fundoi!

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Daca esti cea mai frumoasa ce? inseamna ca el trebuie sa placa mai multe fete? in fine, decizia e a ta. mai pe urma sa nu revii cu o intrebare gen.s-a despartit de mine ca a aparut alta mai frumoasa bla bla.

19 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Evident, nu asculta inima! Daca o sa ii spui da, e foarte posibil sa te umileasca. Daca ii spui nu, ramane el cu buza umflata. Ce alegi? Sau iti pasa prea mult de el? Uneori, in viata trebuie sa invatam sa fim egoisti. Asta e unul din momentele alea laughing. Doar spune-i nu, o sa gasesti tu alt baiat mai bun ca respectivul.

| iubesc a răspuns:

Mai bine ai spune nu, un motiv bun e ca "place multe fete". Nu cred ca vrei un asemenea baiat langa tine. Plus ca toti sunt impotriva voastra. Daca cu adevarat te place va insista la infinit, daca nu la alt colt va gasi pe alta.

| ThePerfictionIsADream explică (pentru iubesc):

Asta ma gandeam si eu...dar toti cei care au fost cu el in ziua aia au zis ca a intrebat numai de mine si ca ia disperat de cate ori a intrebat.dar eu nu il prea cred.Si a eliminat cateva fete de pe lista lui si acum a trecut la mine pentru ca celelalte nu l-au acceptat

| iubesc a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Asa ceva nu se face adica tu ce esti? pe o lista de asteptare?

| ThePerfictionIsADream explică (pentru iubesc):

Nu! dar el inainte m-a placut nespus de mult! si motivul este pentru ca sunt considerata ca cea mai frumoasa fata din scoala pentru ca am castigat miss in fiecare an si pot sa spun ca sunt dezvoltata intr-un mod armonios...adica si sani mari si slaba. iar eu inainte sa il cunosc pe el ma intelegeam bine cu toata scoala!

| ThePerfictionIsADream explică (pentru iubesc):

Sa stiti ca am ramas uimita pe TPU cum toti se implica si pe unii chiar ii intereseaza!
sa stii ca tu chiar meriti fundoi!

| iubesc a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Da bine zis unii! Ms dar unde e acea fundisa?

| iubesc a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Daca esti cea mai frumoasa ce? inseamna ca el trebuie sa placa mai multe fete? in fine, decizia e a ta. mai pe urma sa nu revii cu o intrebare gen.s-a despartit de mine ca a aparut alta mai frumoasa bla bla.

| Danysan a răspuns:

Faptu ca-i fuge ochii dupa fete nu e un lucru bun.Practic te influenteaza sa zici ca el. Daca tu vrei cu adevarat cu el poti sa o faci dar tine minte e un baiat fustangiu.Acum apare o alta varianta.Sunt si tipi care erau inainte nesimtiti si umblau cu 10 dar in mometu in care au gasit fata potrivita s-au schimbat.Doar tu alegi daca se merita sa risti sau nu.

| Crucified a răspuns:

Ador să văd fetiţe de 12 ani cum suferă.

| LineGuide a răspuns:

Incearca sa imbunatatesti relatia cu prietenul lui, pentru ca te poate trage in jos, si-ti poate pune piedici in relatia cu baiatul de care vorbesti. Apoi spune-i in fata ca-l placi, si spune-i ca esti diferita de felul in care te comporti cu respectivul prieten.
Mult noroc!

| ThePerfictionIsADream explică:

P.S. suntem de aceeasi varsta numai ca el este la A iar eu la B

| Biutzaaaaa a răspuns:

Buna.Eu una din ce ai spus tu mi se pare ca baiatul te joca pe degete.eu zic sa nu te lasi ademenita de el.Lasa-l.Mai sunt multi baieti frumosi pe lumea asta.happy Fundita? :*

| ThePerfictionIsADream explică (pentru Biutzaaaaa):

Faza cu jucatul pe deget mi-au mai spus-o mai multe fete...mai sunt baieti dar nu la fel...

| ThePerfictionIsADream explică (pentru Biutzaaaaa):

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă... pe mine ma consoleaza acest status crying

| Biutzaaaaa a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Te inteleg.stiu cum este.Si mie mi s-a spus de multe ori sa renunt la prietenul meu (cu beneficii) ca nu vom fi niciodata impreuna si chestii de genul.dar ca el nu e nimeni.Ma simteam exact la fel ca tine.Nu-ti fa griji, totul se rezolva intr-un final.

| Biutzaaaaa a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Si pe mine la fel.Am pus si eu odata acest status pe facebook.

| ThePerfictionIsADream explică (pentru Biutzaaaaa):

Deci zici sa fiu impreuna cu el sau nu?

| Biutzaaaaa a răspuns (pentru ThePerfictionIsADream):

Dupa felul in care se poarta as zice nu.

| JasminNoir a răspuns:

Cred ca-s cam proasta. N-am inteles nimic din ce-ai scris. Ai o propozitie de 9 randuri fara urma de punct. Sorry, nu-s robot.