| Tasya05 a întrebat:

Sunt fata, am aproape 14 ani, sunt in clasa a 7-a, si de ceva timp am inceput pur si simplu sa imi pierd concentrarea, sa numai fiu atenta, sa fiu cu capu in nori, si bineintes ca din cauza asta notele la scoala au si scazut oh go on. De 4 luni sunt cu un baiat, pe care pur si simplu pot sa spun ca il ador.Cateodata mi se intampla sa stau sa il privesc, si sa nu realizez ca e al meu puppy dog eyes. El nu este cu mult mai mare ca mine, este in clasa a 8.a.Nu stiu ce sa fac, notele la scoala au inceput sa scada, de la 9-10, am ajuns la 6-7-8. straight face.Dar pur si simplu,nu imi pot lua gandul de la el. Si parintii mei au aflat de asta, de la diriginta, si mi'au spus ca e ok sa am un prieten, dar scoala trebuie sa fie pe primul loc straight face. Ce sa fac? Vreau sa numai fiu cu capul in nori mereu, sa ma pot concetra ca inainte, si bineinteles sa am notele pe care le aveam inainte de relatia asta.

6 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

We don`t care.

| imyourdestiny2 a răspuns:

Pff..stiu cum e! Am trecut si eu prin asta cu fostul meu prieten.Ce sa iti spun..incearca sa fi mai realista, e foarte bine sa te bucuri de anii adolescentei, dar trebuie sa te gandesti ca ai un examen de dat si vrei sa intri la un liceu bun.Si notele conteaza, plus ca parintii vor fi bucurosi, te vor lasa sa faci mai multe lucruri pentru ca vad ca esti responsabila, si nu cred ca vrei sa fi vazuta ca o fata care cand se indragosteste isi pierde capul.Fii cu picioarele pe pamant, baietilor le place sa aiba langa ei o asemenea fata, sa se mandreasca cu ea! Bafta big grin!

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti si sa te obisnuiesti cu ideea ca nu toata lumea poate avea succese permanente la scoala. La varsta ta, pentru a merge foarte bine si cu scoala si cu o relatie este foarte dificil si-ti trebuie o anumita inteligenta pe care se pare ca nu o ai. Daca acum ai ajuns la note de 6, probabil ca atunci cand va veti certa, o sa ajungi la note si mai mici. Se pare ca nu mai ai ce face, ai prins gustul norilor si nu iti mai poti retrage capul de acolo!

| Emilian65 a răspuns:

Este bine sa ai un prieten la varsta ta, dar ai grija si de scoala. Vezi ca el are de pregatit testul de Evaluare Nationala. Sa nu va inecati amandoi ca "tiganu la mal".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 14 ani este bine să-ţi vezi de şcoală domnişoară!
Lasă băieţii, ai timp de ei berechet după majorat.
Nu se termină lumea, stai liniştită, preocuparea ta numărul 1 trebuie să fie şcoala, nu relaţii, deoarece tu nu ştii ce implică dragostea adevărată la 14 ani, mai ai de învăţat!
Te pup!

| TheAngelSweet a răspuns:

Pai nu baietii trebuie sa fie pe primul loc ci scoala pentru ca ai timp destul si pentru acestia.Eu zic sa rogi o colega de banca sau pe cineva care este aproape de tine, sa fie atenta putin si la tine si sa te trezeasca din vese atunci cand vad ca nu esti atenta. Poate acesta este un mod de a-ti recapata atentia.Incearca daca vrei!
Multa bafta!