| IonelaF a întrebat:

Sunt fata. Am o problema. Nu pot sa ma excit si nu.i vina partenerului pentru ca am mai avut si alt iubit care nici el nu a reusit. Acest baiat cu care sunt acum este mai mare ca mine cu 4 ani si ne iubim foarte mult. Dupa 4 luni de relatie am decis sa facem sex (eu fiind virgina), nu am reusit sa ma excit ori cat de tare incercam sa ma calmez, asa ca m.a durut foarte tare. Nu stiu ce sa fac sa ma excit, imi zboara mintea in alta parte si nu reusesc. Cand ma uit la un film porno sau citesc ceva mai..., ma excit foarte repede, iar cand incercam sa mno., nu reusesc. Ce sa fac? Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Nu conteaza daca 2 tipi nu au reusit sa te excite, puteau incerca si 5 si sa nu reuseasca, nu ai gasit tu tipul potrivit sau esti mult prea stresata, relaxeaza-te sau incearca sa te exciti cumva singura inainte de actul sexual. Poate daca ai ocazia, poti sa te exciti dinainte si sa lasi pentru el treaba mai usoara.
Este posibil totusi sa nu fi destul de pregatita, ai putea sa il rogi sa mai astepte puteti incerca sexul oral reciproc pana atunci sa mai castigati putina "incredere" unul fata de celalalt.

| IonelaF explică (pentru Kira5854):

Nu pot sa ma relaxez fiind ca ma gandesc cat de tare o sa doara si bla bla. Incredere avem unul in altul, stiu sigur ca ma iubeste pentru ca a incercat sa fiie cu mine mai bine de o luna si eu nu am vrut. Plus ca il innebune.am la cap cu alti laughing si totusi el a trecut peste. Nu stiu cum sa incerc sa ma excit (lui nu ii zic nimic si nu are de unde sa stie daca vreau sau nu).

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa vizionati filme porno pe perioada intretinerii contactului sexual sau sa existe un fond sonor cu gemete, etc. big grin

| IonelaF explică (pentru corbulalbrosu):

Noi ne intalnim noaptea ca atunci avem mai mult timp (locuim la tara), nu prea ne sare gandu' sa vizionam filme porno sau din' astea.

| PersonajFictiv a răspuns:

Lubrifiant.
Pana te inveti, il folosesti pe ala.

| Necunoscut112 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la inceput, faceam sex doar ca voia partenerul.

| IonelaF explică (pentru Necunoscut112):

Si, ce.ai facut ca sa te exciti?

| asdfq a răspuns:

Imi si dau seama cat de mlt va iubiti daca dupa 4 luni te-a dezvirginat si fara sa ii pese daca tu esti excitata sau nu. Trist.
Inseamna ca esti frigida si inca nu gasesti atractie in intretinerea de acte sexuale. Nu conteaza ca mintea ta e excitata de filme sau carti, asta arata ca imaginatia ta in sensul asta exista, dar nu si dorinta ta de a face asta. Aici poate desigur sa ie si vina partenerului pentru ca nu reuseste sa iti trezeasca interesul si sa te faca prezenta. Ori intretine el toata activitatea si tu nu contribui cu nimic la ''joc''. [uneori faptul ca reusesti sa il exciti pe celalalt poate duce si la propria ta excitare].
Din pacate pentru tine, din cauza primei tale experiente nu o sa scapi prea usor de frigiditate.
ps. you can try to play with yourself and see what happens. cheers

| IonelaF explică (pentru asdfq):

Stiu ca ma iubeste pentru ca a incercat sa fiie cu mine c.am o luna iar eu nu am vrut. +ca il innebune.am la cap cu altii si totusi a trecut peste. Nu a avut de unde sa stie daca sunt sau nu excitata pentru ca nu am zis nimic (sunt mai "nebuna" cand vine vorba sa vorbesc despre asta iar cand pun in practica sunt foarte timida si nu mai reusesc sa raman concentrata sa pot sa ma excit si bla bla).

| asdfq a răspuns (pentru IonelaF):

Nu trebuie sa spui cand esti excitata si daca a incercat o luna sa fie cu tine nu dovedeste nimic. sunt altii care incearca si mai mult timp. esti cam naiba tu asa de felul tau. incercati un preludiu si altceva inainte sa treceti direct la sex. hai pa

Răspuns utilizator avertizat