| Ionut46523 a întrebat:

crying( sunt suparat si nu mai stiu ce sa fac. Acum cateva saptamani m-am despartit de prietena mea ..eu am 16 si ea 15. Motivul? M-a lasat pentru un tip in varsta de 30 de ani. Am tot incercat sa ne impacam dar ea nu vrea si se comporta cu mine ca si cu ultimul om de pe pamant...ce sa fac? Nu sunt tocmai cel mai tupeist om si pun pariu ca voi sfarsi singur de acum in colo crying Dau funda

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Daca la 15 ani te-a parasit pentru unu de 30 bucurate.
Sincer e josnic din partea ei dar mai ales a lui ca sta cu o minora.
Fetele vin si pleaca.
Crede-ma ca nu o sa sfarsesti singur.La facultate o sa iti fie greata de atatea fete care te cauta.
Sfatul meu. Ignora tot ce tine de ea.Si nu ii arata ca suferi.Fa=ti alta prietena, cautati un hobby nou, fa lucruri care te fac fericit si demonstreaza ca poti trece usor peste ea.Sigur o sa ii para rau pentru ca a stat cu un dubios de 30 de ani.

| Ionut46523 explică (pentru Rocsid):

Ok....Desii este cam greu îți voi urma sfatul bucuros

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, chiar nu prea ai ce sa faci!
Fa-ti o noua iubita, sau iesii cu prietenii la plimbare!

| Ionut46523 explică (pentru Violleta2022):

Chiar nimic? sad chiar vreau si simt ca pot face cv ....plm ma gandesc prea mult la lucruri de genul...un sfat pls?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionut46523):

Dragoste de-a sila nu se poate!
Asta trebuie sa intelegi si sa accepti!

Poti sa incerci sa-i plangi pe la poarta ei, dar o sa constati ca vei ingheta si tot nu rezolvi ceva!

| mihai69 a răspuns:

Nu vei sfârși singur, doar părăsit pentru o vreme. După ce „tăticul" de 30 de ani se va plictisi de ea, o să vrea să revină la tine. Sper să nu fii atât de tembel încât s-o ierți.
Până atunci, împacă-te cu gândul că nu ai cum câștiga o luptă total inegală.
Data viitoare, caută să găsești o fată mai cu capul pe umeri. Care să nu se lase așa ușor sedusă, adică.

| Drimmero a răspuns:

Copilele astea din ziua de azi sunt chiar batute in cap,, astea se cred in Amsterdam si habar nu au ca puscaria nu ii iarta pe pedofili si se pliaza conform legii. Mor de ras, chit ca e de plans, cum astia de 30 de ani se pun in relatii cu pustoaice, pedofili natarai ce sunt!

| OldSoul a răspuns:

Simplu, il reclami pe tipul ala pentru corupere de minori.

| Acras a răspuns:

Frate imi pare rau sa iti scriu asta dar nu prea ai ce face ca sa iti enumerez
1-sigur e angajat deci are un venit deci isi permite sa iasa cand si unde vrea cu ea
2-el isi face programul cum vrea nu il face mama tata etc
3-si asta e cel mai important frate ce stie ala sa faca in pat tie nici prin cap nu-ti trece
4-are experienta de viata si automat o joaca pe degete cum vrea el

| Acras a răspuns (pentru Acras):

Enumar...ma scuzi sunt la serviciu si fac multe in acelasi timp

| radubz a răspuns:

Lol. Cum adica ce sa faci? E foarte simplu, le faci poza si trimiti poza parintilor ei. Daca pe parinti nu ii intereseaza, suni la politie. Se cheama pedofilie si e fapta penala.

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Alcoolul e solutia

| Danadana10 a răspuns:

Hei! in general fetelor le plac baietii mai mari...cred ele ca au experienta necesara ..trecandd pein mai multe...