| Lisssssssss a întrebat:

Hey, TPU. Vreau sa va rog in primul rand sa nu ma judecati atata timp cat nu ma intelegeti. Bun. Povestea e destul de lunga. Vreau sa ma ajutati sa inteleg mintea unui copil de 13 ani.

Deci, eu am aproape 18 ani si o relatie cu un baiat (17 ani) de un an si 4 luni. Anul acesta am fost in concediu cu familia la munte si acolo mi-am facut 3 prieteni noi: copiii proprietarului (Maria si Bobo) si o fata venita din alt oras, Anna. In primele zile din concediu am fost mai tacuta, vorbeam doar cu Anna si aveam conversatii banale (buna ce faci bine tu bine) si inainte cam cu 5-6 zile inainte sa vin inapoi acasa, m-am dus la "gasca" si i-am itnrebat daca pot sta cu ei, ei raspunzandu-mi ca da. In acel moment, Anna parasise zona si plecase la ea in camera. Desi abia incepusem sa vorbesc cu fratiorii, i-am intrebat ce s-a intamplat si Bobo mi-a spus ca Anna s-a suparat pentru ca eu si el ne-am holbat unul la celalt, ceva complet adevarat doar ca eu nu ma "holbam" ci ma uitam la ochii lui pentru ca avea ochi frumosi. El probabil se holba, nu stiu ce sa zic. In fine, cand am auzit acest lucru i-am spus lui Bobo ca voi incepe sa fac faze cu el de gneul sa-l iau in brate in fata Annei ca sa fiu o jigodie rau de tot. Nu am facut bine, pentru ca din una in alta a inceput sa-mi placa putin de el. Stiu ca in seara respectiva ne-am distrat toti si ne-am uitat impreuna la televizor la un film, am mancat popcorn si a fost fun. A doua zi ne-am jucat adevar si provocare, iar Maria ii tot punea lui Bobo provocari care sa ne includa pe mine si pe Anna, provocari de genul pup-o pe gura. Si eu evident, le spuneam ca nu pot ca am prieten si sa schimbe provocarile pana cand la un moment dat a spus Bobo ceva ce ma ranise. Nu pot sa reproduc exact, dar m-a apucat plansul. In acel moment Anna l-a certat, si el m-a chemat sa vorbim. Mi-a spus sa il iert ca a fost prost ca a mers gura fara el si m-a pupat pe obraz. Bun. Cu o zi inainte stiu ca o facuse pe Anna sa planga, iar ei nu i-a cerut nici macar scuze. A treia zi tot asa, am stat toti 4 sa jucam adevar si provocare, dar eu incepusem sa am o dorinta arzatoarea in mine cum ca as vrea sa il sarut pe Bobo. Intr-un fel incepuse sa-mi placa mai tare de el pentru faza de ieri cand si-a cerut scuze si m-a pupat. In fine, azi am trecut la provocari perverse si aveam tot felul de tampenii de facut... eu am primit provocarea sa excit pe cineva din camera si cum eram 3 fete si un singur baiat l-am ales pe el si am reusit sa-mi duc provocarea pana la capat, acesta recunoscandu-mi ca i-a placut. (l-am atins pe spate, nu va ganditi la tampenii desi chiar invat copilul la prostii). In seara din cea de-a treia zi, Anna plecase. Mai aveam 3 zile de stat cu gemenii dupa care m-as fi intors si eu acasa. In prima zi nu prea am apucat sa stau decat foarte putin dupa-amiaza pentru ca am fost plecata prin oras, dar noaptea eu si Bobo am inceput sa vorbim prin mesaje. Si mi-a marturisit ca ma place de cand m-am cazat la pensiune, ca ii place tot la mine mai ales ochii si apoi m-a intrebat ce imi place la el si de cand. Am aflat mai apoi de la Anna ca si pe ea o intrebase aceleasi lucruri, cu aceleasi cuvinte. Tot prin mesaje, cand am incheiat conversatia mi-a spus ca ma iubeste, iar eu i-am replicat repede "usor cu iubirea din prima ca e cale lunga pana acolo". A doua zi am stat putin din nou cu ei afara, dar si cat am stat eu cu Bobo ne uitam unul la altul, ne priveam ca doi indragostiti si parca voiam mai mult. In seara asta am facut o prostie mare mare de tot. M-am despartit de iubitul meu, desi aveam de gand sa ma impac cu el cand ajung acasa (am si facut asta, am plans foarte mult de la decizia asta). In ultima zi nu am mai vrut sa plec in oras si asa am si facut. Am stat cu copiii toata seara, Bobo stia ce prostie facusem si desi stia ca e vina lui eu ii spuneam ca nu. Mai spre seara, venise un vecin de-al lor sa stea cu noi, Marius. Si Bobo incepuse sa se poarte foarte ciudat, nu mai era baiatul ala sensibil, finut si timid ci era un badaran. M-am gandit ca e pentru impresie, sa-i dea lui Marius imagine de badboy si chestii cum fac baietii de obicei. Se purta foarte urat, facea mult misto si nu ma mai baga in seama. Stia ca e ultima mea seara la hotel, dar nu facea nimic pentru asta, doar vorbea si se juca cu ala. Am incercat metoda cu plansul de frumusete, nu a mers. Pana cand i-am spus ca trebuie sa vorbim si ne-am dus intr-un loc in hotel ferit de ochii lumii. Si l-am luat la intrebari de ce se poarta asa ciudat si devenise brusc baiatul sensibil si timid. Stateam jos in momentul ala, l-am intrebat daca a baut ceva si a spus ca da niste bere. Era clar, era ametit si avea si chef sa se dea baiat langa Marius. A lasat sa fie o pauza intre noi, apoi mi-a spus sa ma ridic, desi nu am facut-o din prima m-am ridicat pana la urma. A venit incet spre mine, m-a luat in brate si a inceput sa ma sarute. I-am raspuns la sarut. ne-am sarutat asa vreo 5 minute cu o singura pauza de luat aer apoi ne-am intors la joaca cu ceilalti. Am mai stat putin, apoi m-au condus pana in fata usii camerei, eu cu Bobo ne-am mai sarutat inca o data si am intrat in camera. De dimineata, am plecat pe la 9-10, ei avand timp sa se trezeasca. M-am dus la Maria am luat-o in brate, apoi am vrut la Bobo sa merg. El spala vasele in momentul acela si cand m-a vazut, ud tot pe maini si plin de sapun a trantit vasele in chiuveta si a venit la mine trist si m-a imbratisat si am plecat. Acum se fac aproape 2 saptamani de cand nu a mai vorbit cu mine, nu m-a sunat, nu mi-a dat mesaj si nici pe facebook nu raspunde, desi apare "seen" in caz ca ii scriu ceva. Am vorbit cu Maria la telefon o singura data..acum cateva zile si am vorbit si cu el, ma intrebase daca m-am impacat cu iubitul meu apoi mi-a dedicat Bitza - Vorbeste vinul. Atat. Intre timp eu vorbesc si cu Anna... adica ne-am reglat "conturile" si suntem prietene foarte bune, iar ea mi-a spus ca Bobo o cauta, o suna si o baga in seama. Dar pe mine stiind in ce situatie m-a bagat nici macar un buna ce faci esti bine nu imi spune.

Acum va rog spuneti-mi, ce a fost in mintea lui si CE ESTE in mintea lui de face lucrurile astea? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E un copil. De ce astepti mai multe de la el? S-a "jucat" si el putin cu tine si atat. E doar un copil care nu stie ce inseamna cu adevarat o relatie. Are doar 13 ani! Ar trebui sa realizezi asta. Esti mai mare decat el dar la minte sunteti la fel.

| Lisssssssss explică (pentru Aasdfghj):

Realizez mai multe decat crezi si m-am prins de multe lucruri, dar atata timp cat el nu e acum in fata mea sa-l pot citi ca pe o carte cum am reusit la munte nu ii inteleg actiunile. Nu trebuie sa ma judeci in halul asta atata timp cat nu ma intelegi, sincer...