| Sim0nikaaa a întrebat:

Hey TPU:X`! Deci am cunoscut un baiat la chef care are prietena, dar ii place sa iasa cu mine in oras, ii place prezenta mea happy[el mi-a spus], ne simtim bine impreuna.prietena lui a aflat ca statea cu mine si a inceput sa zica ca o arde cu mine si pnm, prostii d'astea.si sau certat. Dupa jumate de ora am reusit sa'i impac. dar fata aceea inca are suspiciuni, nu vreau sa ma cert cu ea pentru ca este foarte de treaba, dar nu stiu cum cred ca am prins drag de baiatul acela.crying Iar prietenii lui m'au amenintat ca, daca mai ies cu acel baiat sau asa. o sa am de'aface cu ei. Ce sa fac?crying.straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,iti faci inima piatra si ii lasi in pace.
Uita ca ai prins drag de el,uita cat de bine va intelegeati,pentru ca nu se va lasa nimeni convins ca sunteti doar amici,nici prietena lui,nici prietenii lui.
Daca simte si el ceva pentru tine,lasa-l sa o demonstreze el!
Daca EL se desparte de ea,daca EL ii lamureste pe prietenii lui,asta deja e problema lui,inima lui si sufletul lui.
Nu te amesteca,incearca sa-ti salvezi ce ti-a mai ramas din reputatie si incearca sa te tii departe.
Te inteleg ca te doare si nu ai nici o vina,intr-adevar,tu doar existi. Exceptand faptul ca ti-e putin drag de el,dar sunt sigura ca nici macar nu i-ai spus.
Deci,stai si asteapta.
In cel mai rau caz, fa-ti alt prieten, sau macar incearca.
Si ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Fato,are prietena! ce te bagi tu intre ei? ti-ar place sa fii in locul acelei fete? ia cauta-ti un baiat singur si liber!

| AdelixA a răspuns:

happySper ca macar prietenii lui nu sunt si ai tai.Ca altfel n-ai avea de suferit cam mult.Totusi ce sa-ti faca? Esti macar sigura ca te place? Macar place... Daca Da... pune-l sa aleaga intre prietenii lui si tine.Sa se desparta de fata aia si dupa o perioada de timp (ca sa nu dati de banuit) sunteti un cuplu.Cam malefic planul?laughing

| alexandru17 a răspuns:

I don't no! Eu caut o fata si nu gasesc, una care sa fie deschisa sa nu se fereasca... O fata sensibila cara sa pot sa o apar si sa am grija de ea sa ma iubeasca dar la tine e ff diferit, ai baiatu si nu sti ce sa faci.Zi ce simti cu adevarat si gata... Nu te lua dupa restul sunt niste ta*fe cu 2 fete!

| braga a răspuns:

Asculta oleaca, daca tine la tine sau daca sunteti prieteni atat de buni nu cred ca ar lasa pe prietenii lui sa-ti faca ceva vorbeste cu el daca a zis ca se simte bine in prezenta ta e clar ca te place totusi incearca nu ai ce pierde!