| anonim_4396 a întrebat:

Hey, voi cum reacționați dacă cineva va pune o întrebare și fără sa vrea va supăra dar apoi își cere scuze și explica ca poate exprimarea a fost greșită dar acea persoana de fapt a vrut sa va ajute?

Răspuns Câştigător
| KorePandorica a răspuns:

Oh, păi atunci.da. Cam așa se întâmplă. Dacă nu stai să asculți persoana cu care vorbești, să ajungeți la aceeași lungime de undă, poți interpreta greșit șă rămâi cu ideea asta greșită și nu o mai repară nimeni dacă te încăpățânezi. Și persoana asta o să regrete că s-a exprimat așa, iar cealaltă o să rămână cu resentimente. E o problemă de comunicare ...care se întânește destul de des

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu analisez ceea ce exprima o persoana, nu ma supar ca o fetita aflata la menstruatie, daca ma supara sau nu am inteles corect si imi explica e ok, nu o sa fac drame din asta, nu ma astept ca toata lumea sa ma placa nici invers, fiecare om are dreptul sa se exprime dar sa o faca civilizat

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu înțeleg de ce unii oameni nu așteaptă sa asculte ce ai de Is și apoi sa te judece... Si apoi nu îți mai vorbesc și te simți prost pentru ca știi ca nu ești vinovat (vorbesc de ceea ce am pățit eu, dar asa vb eu la modul general, la persoana a 2-a)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca multi folosesc partea automata a creierului, isi dau un exemplu 2 plus 2 isi activeaza partea automata, 23232 ori 13 isi activeaza partea rationala a creierului, cei mai mult din noi folosim partea automata care are ca baza prejudecati, false credinte, gandire emotionala

| KorePandorica a răspuns:

Dacă întenția persoanei respective a fost bună, atunci trec cu vederea întrebarea supărătoare și aștept să îmi explice ca să o înțeleg mai bine. Dacă nu explică și continuă cu exprimarea greșită, atunci insist să îmi explice motivul acestei conversații. Până se ajunge la o comunicare bună.

| anonim_4396 explică (pentru KorePandorica):

Și dacă "tu" nu vrei sa asculți explicația sau nu vrei sa o înțelegi, vei rămâne supărat/a pe acea persoana pe nedrept

| KorePandorica a răspuns (pentru anonim_4396):

Recitește ce am scris. Am zis că aștept explicația, dacă nu îmi oferă nici una atunci insist. Nu am zis că nu ascult și nu vreau să înțeleg, ci opusul.

| anonim_4396 explică (pentru KorePandorica):

Nu am zis de tine, am pus în ghilimele tu, dar la modul general, adică am vrut sa zic ca sunt persoane care nu sta sa asculte ca "n-au timp" sau nu știu de ce, și apoi ramai, gen: vinovat fără vina

| KorePandorica a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, păi atunci.da. Cam așa se întâmplă. Dacă nu stai să asculți persoana cu care vorbești, să ajungeți la aceeași lungime de undă, poți interpreta greșit șă rămâi cu ideea asta greșită și nu o mai repară nimeni dacă te încăpățânezi. Și persoana asta o să regrete că s-a exprimat așa, iar cealaltă o să rămână cu resentimente. E o problemă de comunicare ...care se întânește destul de des

| 1casanova a răspuns:

Îi dau două capace de îsi matură dinții de pe jos.

| anonim_4396 explică (pentru 1casanova):

Pfoaii, mai dat pe spate cu fraza asatalaughing

| 1casanova a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sigur că o stii tu de undeva