| 1nobody1 a întrebat:

Heyy. Am si eu o problemă, iau anticonceptionale de vreo 2 ani.
In seara asta trebuia sa iau pastila de joi, m-am zăpăcit si am crezut ca e vineri si am uitat s-o iau pe aia de joi.
Asa ca am luat 2 pastile deodată dar problema e ca si maine, adica vineri, nu mai am pastila ca am luat-o azi.
Ce sa fac? Va rog mult

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Iei in continuare restul pastilelor ramase pe blister.

| 1nobody1 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai maine adica vineri ar trebui să îau pastila de sâmbătă.
E corect asa? Nu-i nicio problemă dacă îmi vine menstruatia mai devreme doar sa nu am ales bătăi de cap

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie sigur în prospect ce trebuie să faci și efectele dacă uiți, citește acolo

Răspuns utilizator avertizat