| Cezaracarlaioanamiharlatirbenicastbekdndlkd a întrebat:

Hi, am și eu o întrebare. Am avut un contact sexual in mai iar luna trecută am avut menstruație, însă acum îmi întârzie de câteva zile bune...s-ar putea sa fiu însărcinată?

2 răspunsuri:
| Smile27 a răspuns:

Daca dupa contactul sexual, in urmatoarea luna ti-a venit mensturatia nu esti gravida...dar atentie. daca ai confundat menstruatia cu o sangerare e posubil sa fi gravida dar totodata sa nu fi. Uite, iti voi spune din experienta..eu am anumite sangerari dupa contact si asta nu indramna ca sunt gravida, pot avea dereglare hormonala sau o sensibilitate la col uterin.Am fost la ginecolog si mi s-au explicat anumite lucruri deci nu spun din capul meu. Daca mensturatia ta a fost regulata si ti-a intaziat iar tu ai luat o contraceptiva dupa contact atunci fi sigura ca ea este motivul. Oricum pentru linistea ta fa un test de sarcina, nu e mai mult de 10 lei.Bafta

| Alinuta77 a răspuns:

Da ai putea fii, ca sa fii mai sigur fa-ti un test de sarcina