| Lexy_8521 a întrebat:

Hi!

Deci as avea o problema am facut sex cu prietenul meu dupa cateva zile de la terminarea menstruatiei si acum la inceputul luni, toate contactele sexuale au avut loc protejate cu prezervativ. Trebuia ca menstruatia sa imi vina pe 10, adica ieri, si pana azi nu s-a intamplat nimic, de cateva zile am acele dureri jos care se manifesta la mine inainte de menstruatie dar nu mi-a venit. Exista vreo posibilitate ca sa fiu insarcinata? Tin sa repet ca am avut pana acum 4 contacte sexuale(toate protejate) 2 luna trecuta si 2 luna asta dar am avut menstruatie in luna precedenta ea veniind cu 5 zile mai devreme iar ianite am avut dureri tot cam acum. As putea fii insarcinata? Sau imi inatarzie din cauza faptului ca ma stresez cu asta sau o dereglere hormonala datorita inceperi recente a vieti sexuale? Nu pot face test de sarcina pentru ca pana la sfarsitul vacantei sunt la bunica mea care locuieste intr-un sat foarte departat de oras si nu pot ajunge. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marius2011 a răspuns:

Buna ai o dereglare hormonala nu ai cum sa fi gravida daca ai avut acte sexuale protejate, si asa se intampal cand iti incepi viata sexuala recent, bft

2 răspunsuri:
| marria_7862 a răspuns:

Stai linistita, nu cred ca esti insarcinata, poate fi o dereglare din cauza stresului sau alte chestii, daca ai simptome ca iti va veni, nu mai sta cu grija.

| Punksnotdead a răspuns:

Nu ai nimic. Am fost si eu stresata o data asa aiurea si mai mult mi-a intarziat. Prezervativele nu au gaurele.si daca se rup 1 la mana e foarte improbabil daca este pus corect si 2 la mana.se vede cand se rupe deci atunci iei pastila de a 2a zi si gata. Cu cat stai mai calma cu atat mai bine happy