| anonim_4396 a întrebat:

Hi! O sa merg la un concurs de recitare si ma nevoie de poezii de toamndar NUUU dati la intamplare, va rog daca imi puteti da, in afara de Vasile Alecsandri-sfarsit de toamna, Octavian Goga-Toamna, va rog dau funda celor mai frumoase

Scuze categorie dar e cea mai vizitata happy

2 răspunsuri:
| FunnyMoment a răspuns:

Emotie de toamna(Nichita Stanescu)-O poezie care emotioneaza efectiv, dar e greu de perceput.
Toamna(Eminescu)-No comm. Eminescu merita sa il aplaude tot Pamantul si tot nu ar fi suficient.

| crissmay a răspuns (pentru FunnyMoment):

Le stiam si eu nuami ca nu am mentionat mai sus