| Happyintotdeauna37 a întrebat:

Himenul se poate rupe doar prin contact sexual sau functioneaza si cu "degetica"?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pielita respectiva in functie de constitutia sa fizica care din nastere poate fi : mai subtire sau mai groasa ori mai rigida sau mai elastica, se poate crapa/deteriora sau rupe uneori mai usor sau alte ori mai greu. In concluzie asa numita DEFLORARE se poate produce din cauza actionarii asupra himenului a mai multi factori externi si care pot fi dintre cele mai diverse/variate. Deflorarea poate fi urmarea unor miscari foarte ample a deschiderii picioarelor in cazul practicarii baletului, (spagat), a practicarii catararii/escaladei, a ciclismului de performanta, a urcarii pe munte/alpinism, etc, etc, Bineinteles ca de cele mai multe ori deflorarea este provocata de practicarea masturbarii prin degetica sau introducerea neatenta a unor obiecte in vagin, big grin

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, se poate rupe si in urma unui contact sexual, dar folosind si degetica, asa cum zici tu.