| anonim_4396 a întrebat:

Homosexualii isi pot transmite boli cu transmitere sexuala... anal?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

In fapt anal e cel mai mare risc de a lua hiv

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se transmit boli cu transmitere sexuala!
SIDA, sifilis si absolut orice alta boala, se transmite direct si rapid prins ex anal, oral si vaginal.

| corbulalbrosu a răspuns:

In principal asa se transmit HIV/SIDA. Si nu numai.

| mihai69 a răspuns:

Exact la fel ca și la sexul heterosexual.

| Frank51 a răspuns:

Evident...

| Dismally a răspuns:

Normal, ce credeai, ca sunt imuni? happy

| Goete a răspuns:

E mai bine sa te protejeziwinking

| Quassaar a răspuns:

Întreabă-l pe răposatul Freddy Mercury...

| Rux04 a răspuns:

Da.

| 90210 a răspuns:

Da

| Mynameis93 a răspuns:

Da

| MarianM8777 a răspuns:

Nu numai ca se transmite, dar conform GMLA – Asociația Medicală a Gay-ilor și Lesbienelor, Silenzio (2010), „Top 10 Things Gay Men Should Discuss with their Healthcare Provider", San Francisco: Gay & Lesbian Medical Association, (studiile sunt mult mai numeroase de doua, dar ca exemplu) persoanele homosexuale sufera de boli cu transmitere sexuala in proportie dubla fata de cele heterosexuale.