| Gaby212 a întrebat:

"How to kill someone?
Fill them with love then leave..."

Atat de adevarat, nu?

6 răspunsuri:
| OrdanKarris a răspuns:

E adevarat si fals in acelasi timp. Atat timp ca t tu ca barbat nu iubesti ca o muiere, adica nu crezi in retorica aia cu romantisme, dragoste, sentimente etc, nu ai cum sa ajungi in situatia in care bombardamentul ei cu "dragoste" sa te influenteze atat de mult incat atunci cand ea decide sa zboare din peisaj sa te simti lovit/ranit/devastat.

Cand un barbat ajunge sa traiasca dupa modelul feminin de "a iubi", cand barbatul iubeste ca o femeie si pune botul la retorica feminista, muiericeasca despre iubire, asteapta-te la ce-i mai rau.

Cum spune Patrice o'Neal: niciodata nu iubi o muiere 100%. In cel mai rau caz iubeste-o 80%. Pastreaza acei 20% pentru tine. Aia 20% sunt detestarea ta pentru ea. Acei 20% te vor ajuta sa treci peste orice moment naspa. EU sunt de parere ca 20% ar trebui sa fie 50-60%. Eu spun intotdeauna iubeste-te pe tine mai mult decat o iubesti pe ea, in fiecare secunda. Nu conteaza cine este ea, tu esti mai important ca ea. Patrice zicea 20%, eu zic 60%. Iar muierile care vor da cu curul de pamant ca esti atat de egoist si ca te iubesti pe tine mai mult, vei stii de la inceput ca acele muieri nu aveau alte prioritati decat sa te exploateze. Asa testezi muierea. Iar asta daca ai sange in instalatie.

| Gaby212 explică (pentru OrdanKarris):

Ai dreptate, dar a fost o relatie pe care aparent amandoi ne-am dorit-o foarte mult..Ca in final sa imi dau seama ca eu sunt singurul care o mentinea.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Gaby212):

Niciodata, niciodata, niciodata NU lua de buna ce iese pe gura unei muieri. O muiere, ori va spune ce vrei sa auzi, ori simte ce spune DOAR pe moment, ori te place in acel moment suficient incat sa emuleze ce faci tu si ce spui tu. Asta e cuvantul cheie: "moment". Pe moment poate spune ca te iubeste si ca vrea ceva cu tine si ca vrea ce vrei si tu, si e real, doar ca muierea e schimbatoare ca vremea, si odata schimbata nu-si va aminti in veci ce a zis si promis. NU lua de buna ce iese pe gura unei muieri. De fiecare data cand o faci te sabotezi singur.

| 1Dezaxat a răspuns:

Absolut deloc. Toata lumea se desparte si n-a murit nimeni de asta.

| BicoCico a răspuns:

Toți trecem prin asta la un moment dat. Trist.