| anonim_4396 a întrebat:

Https://www.google.com/......oxici/amp/

Hei. Dupa ce am citit articolul de mai sus, am realizat cu tristete ca ma regăsesc in descrierea celor toxici... cum pot face sa nu mai fiu? Sunt socata, nu credeam ca sunt asa.

Răspuns Apreciat de Editori
| Jonas94 a răspuns:

Șocul tău este mai degrabă faptul că descoperi că partenerul tău este unul toxic, nu că ești tu predispusă la relații toxice.
Cu toții putem intra în astfel de relații.
Cheia este să renunți la relație fără regrete.

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Karma

| Goete a răspuns:

Ce numim toxic? Acel partener care nu ne satisface asteptarile?

| iaskalotofquestionz a răspuns (pentru Goete):

Ai citit articolul? Cel care promite si nu face, cel care se da pe langa tine doar la nevoie, cel care te face sa astepti ceva ce nu se va intampla

| Goete a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Sa astepti, revenim la asteptarile tale.
?

| iaskalotofquestionz a răspuns (pentru Goete):

Pai nu sunt niste asteptari cu care pornesti tu la drum. Sunt niste chestii care x iti spune ca se vor intampla, ca le va face si te face sa crezi ca asa e, dar de fapt nu. Nu sunt asteptarile Tale, iti sunt inculcate

| Goete a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Normal ca nu sunt asteptari cu care pornesti tu la drum. Le dezvolti pe zi ce trece, te faci sa crezi sau poate faci ca acea persoana sa spuna ceea ce vrei sa auzi - si astepti, dar te incurca cand nu face ceea ce astepti.
Gandeste-te la exemple concrete care ti s-au intamplat si nu fii subiectiv(a)