| Roberta_7664 a întrebat:

I'm scared! acum cateva saptamani am avut contact sexual cu prietenul meu neprotejat, a 2 a zi am luat pastila de a 2 a zi -Postinor 2-.totul a fost ok am avut acele sangerari care trebuie sa le ai intre cele 2 menstruatii (de la postinor)pe 28 ianuarie (ziua in care trebuia sa-mi vina ciclul) am avut iarasi contact sexual neportejat...doar ca de data asta prietenul meu a spus ca e sigur ca nu s-a intamplat nimic...suntem in 31 si inca nu mi-a venit menstruatia, am doar niste secretii cu un miros mai ciudat si amestecate cu putin sange, intrebarea este: Pot fi insarcinata? help please crying [17]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face Mhai.de ce ati mai facut in luna asta daca stiai ca ai luat postinor? Cine stie ce s-o fi intamplat acolo. Contraceptivul de urgenta care l-ai luat functioneaza doar o data pentru contactu care l-ai avut, nu functioneaza si pentru contactele urmatoare.

Fa-ti un test de sarcina.
Probabil menstruatia ti-a intarziat pentru ca s-a dereglat din cauza postinorului. Nu cred ca ai motive mari de ingrijorare, dar fi-ti si voi mai atenti... fa un test de sarcina totusi... e vreo 5-10ron.

Sa imi zici ce ai facut. Te pup.Ai grija de tine:*

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Inclin sa cred ca esti sado-masochista, nu te supara dar daca chiar nu vrei sa ramai gravida, de ce nu va protejati? Chiuretajele si folosirea incorecta a contraceptivelor orale, te pun pe viitor, in linia intai a femeilor predispuse sa faca cancer genital. Du-te la un ginecolog pentru ecografie si sfaturi contraceptive.

| dariaelena a răspuns:

Pentru orice eventualitate, ia'ti un test de sarcina, nu se stie. Dar poate sa fie si dereglari de la postinol, poate ai racit...

| paynehunter a răspuns:

Du-te la doctor(ginecolog)noi nu putem sa-ti dam rasppuns, nici macar nu neai zis cati ani ai

| abc123_5207 a răspuns:

Fa-ti un test, nu avem de unde sa stim daca esti sau nu, gandeste inainte sa faci sex neprotejat.

| alinac a răspuns:

Vezi ca postinoru ala se ia odata la 5 luni. dar protejati-va ma si voi. fa-ti un test si du-te la medic si ia anticonceptionale.

| RB26DETT a răspuns:

Sar putea, voi fetele bagacioase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi semne ca iti vine menstruatia cat despre miros nu prea stiu ce sa ti zic draga mea fa-ti, un control ginecologic

| Roberta_7664 explică:

Am mers la farmacie si am intrebat... mi s-a spus ca e normal sa fie asa si ca sunt sanse sa nu-mi vina menstruatia 3 luni deoarece din cauza postinorului au aparut dereglari hormonale :*