| Raluca011 a întrebat:

I mi puteti da careva definitia iubirii? crying

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dragostea nu se explica, ea se simte.

| Dav7id a răspuns:

Iubirea vine asa repede si pleaca fara sa spuna la revedere,schimba in tine totul si poate asa de repede sa ia totul. Iubire e cand te gandesti la cineva,secunda cu secunda si daca nu il vezi in fiecare liniste ii vei simti lipsa,nu va fi timp in care sa nu vrei sa fii cu el/ea si cand esti,sa nu stii ce sa-i spui,dar sa il/o vezi totusi ca iti zambeste. Difera de la om la om definitia iubirii, mai ales ca nu se vede, doar se simte si cine stie prin ce treci.Salut Tu!

| Făgăraş a răspuns:

Exista mai multe feluri de iubire insa este sentimentul cel nobil pentru om! Iubirea este jertfa suprema pentru viata aproapelui!

| Narcis2007 a răspuns:

E ceva ce nu are o definitie...cauta in dex daca nu

| yulyanna a răspuns:

Definitia este chiar in inima tawinking
atunci cand iubesti cu adevarat o sa iti dai seama care este definitia iubirii

| redrouje a răspuns:

Este sentimentul care te aduce cu gandul la persoana la care ti si de care esti indragostit/a, sentimentul unic care te face fericita in fiecare moment... este ceva ce nu poti descrie... poti intelege doar simtind happy

| amalia_4709 a răspuns:

Ceva.de la care din pacate se poate si ajunge si la moarte. fara regrete.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimenul de incredere, dragoste, pasiune, respect reciproc dintre doua persoane influentat de PEA, hormonul care ne face sa nu mai vedem defectele persoanei iubite cand suntem indragostiti.