| Anamaria_3702 a întrebat:

Iar mi-a facut-o mama..Se ambitioneaza sa nu ma mai lase sa vorbesc cu actualul meu prieten pentru ca e prost pentru ea si ca sta la tara.Pretexte! x(Ma obliga sa ma despart de elsi sa stau cu altcineva.Eu nu vreau sa ma despart desi are dreptate mama e cam prostul prietenuol(nu a luat bacul) dar eu tot il iubesc.Ma gandisem sa-i spun sa luam o pauza si sa reluam relatia,dar fosta lui prietena e goga pe el si de abia astepata sa ne despartim ca sa se impace cu el.El a zis ca atat timp cat sta cu mine nu are gand de impacare cu fosta,dar deodata ce o sa-i spun de pauza aceasta poate se impaca cu ea pentru ca a iubit-o mult,de altfel si pe mine.Dar mama nu intele ca e un baiat, zic eu mai deosebit,cand am treaba si nu pot eu sa vin sa ne vedem ma intelege,nu e pisalog,tine la mine, are grija de mine.Pe cand unii baieti, astazi daca nu te culci cu ei adio pa si la revedere, desi suntem de 5 luni impreuna el m-a asteptat.Voi ce spuneti? Nu vreau sa -l pierd ..Ma gandeam sa stam separati o luna, doua sa-i demonstrez mamei ca el tine la mine sa ma iubeste si ca ma va astepta pana cand mama va fi de acor cu relatia, dar mi-e frica de fosta.Voi cum ma sfatuiti?sad

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

El a zis ca atat timp cat sta cu mine nu are gand de impacare cu fosta, dar deodata ce o sa-i spun de pauza aceasta poate se impaca cu ea pentru ca a iubit-o mult, de altfel si pe mine.
Ce face? daca tru ai probleme si vreo o pauza el da fuga la fosta? ma lasi! nu te iubeste daca zice asa ceva.normal ca tu te`ai speriat cand ai auzt asta si nu mai poti actiona logic.dar e un nesimtit mie asa mi se pare...si daca tu esti o fata desteapta lasa`l!

Ma gandeam sa stam separati o luna, doua sa-i demonstrez mamei ca el tine la mine sa ma iubeste si ca ma va astepta pana cand mama va fi de acor cu relatia, dar mi-e frica de fosta.
ha? adica si tu vrei sa te desparti de el o luna doua? tu stii ce inseamna asta? ok,"o luna doua" nu`i mare lucru imedita trec, dar sa stai atat departe de el...fi sigura ca ti se va parea o eternitate daca`l iubesti.si sa stii ca 5 luni nu e cine stie ce.normal ca te-a asteptat, daca tine la tine.o colega de`a mea are iubit de un an(deci 12 luni).ea are 19 ani si el 21 (jumate apropae) si nu i`a cerut niciodata, nici nu a pomenit de sex! e un baiat cum rar gasesti, se poarta cu ea extraordinar!(ce`i drept au o relatie cam monotona dar asta`i alta poveste). ideea e ca daca a stat dupa tine 5 luni nu inseamna ca te iubeste enorm. iar daca iti e teama de fosta, iar el a zis ca daca il lasi se impaca cu ea, e clar ca nu a uitat`o definitiv.pacat,ai pierdut timpul. poate are dreptate mama.hai ca nici tu nu il iubesti chiar atat de mult din moment ce te poti gandi sa stai 2 luni departe d el!

| Dany008 a răspuns:

1 ca sta la tara nu inseamna ca nu se stie comporta
2 ca nu a luat bacul nu inseamna ca ii prost numa nu ii place cartea dar de aia sunt lucruri la care il duce capul
3 unoeri parinti aduc decizi gresite
4 daca tu il cunosti si sti cum ii nu asculta de mama fa cumva sa se impace cu gandul ca el te vrea si tine la tine
5 daca il vrei cu adevata lupta pentru el
6 eu am pierdut o pretena de-a mea din vina lui maicasa oh go on
7 eventual fa o pauza mica de 1-2 saptamani cu el nu prea lunga ca poate se va impaca cu gandul ca nu il vrei sa ceva de genul
8 grija mare cu parinti ca pana la urma lor le poti multumi totwinking

| papusica987 a răspuns:

Buna. daca tu tii la el si e un baiat bun de ce trebuie sa va despartiti? eu sincer nu as asculta ce ar zice mama...tu stii mai bine daca merita sa te certi cu maicata pentru el.

| biencutzaaa92 a răspuns:

Ce? Daca nu a luat bacu inseamna ca e prost? Pai daca il iubesti cu adevarat ar trebui sa lupti pentru voi si sa nu lasi pe nimeni sa va desparta...