| andradadadaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Iau anticonceptionale de aprox 3 luni, am avut contact sexual in pauza de 7 zile, pot ramane insarcinata?sad mentionez ca mi-a venit menstruatia dupa aia.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata, esti protejata si in cele 7 zile de pauza

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Indiferent de tipul tabletelor anticoncepţionale, dacă le iei regulat ( şi nu omiţi vreo tabletă ) EŞTI protejată şi în pauza de 7 zile - deci, este EXCLUSĂ o eventuală sarcină ( în 99 % din cazuri )!

| jhonsmyth a răspuns:

Nu...happy Prietena mea ia anti conceptionale de aproape6luni si ii vine mereu menstruatiahappy succes

| CabinetVoluntariat a răspuns:

Buna, daca iei pastilele prescrise de medic, de 3 luni cum ai precizat, poti avea contact sexual in orice perioada a lunii, fara a ramane insarcinata.

| CabinetVoluntariat a răspuns:

Buna, daca iesi pastilele prescrise de medic, cum ai precizat de 3 luni, poti avea contact in orice perioada a lunii fara a ramane insarcinata