| 97Elena97 a întrebat:

Idei de improvizatii cu ce m-as putea masturba? Nu vreau sa dau banii pe "jucarii".

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Morcov, deodorant, rimel, coada de ciocan sau cutit, facalet

| corbulalbrosu a răspuns:

Printre cele mai folosite obiecte gasite prin casa, care pot fi folosite cu mai mult sau mai putin succes pentru masturbare se pot aminti; luminarile, tuburile de spray sau dezodorante, morcovi sau castraveti introdusi in prezervative, sticlute, lanterne, para de la dus si apa sub presiune, etc. Insa cel mai sensibile si "jucause" ramane totusi degetele tale in cazul in care inca nu ai un prieten sau iubit. Spor la masturbare happy

| mihai69 a răspuns:

Periuța de dinți electrică; apa de la duș; gâtul unor sticle goale etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tot felul de metode dar cele mai tari sunt cele care le găsești cateva metode de ale male folosite tot timpul, desi eu folosesc in mod deosebil saci de plastic si plase in care aduc marfa dinalea mari groase de nailon si draperi de dus care sunt groase si moi desi sunt mult mai bune la tehnicile mele de masturbare cea mai tare e sa ti un sac de plastic care capatul lui e bagat intr-un prezervativ si introdus in anus si de el ti si freci bine penisul sa fie uns cu lubrifiant desi eu refoloeesc saci de plasstic si pungile de cumparaturi mari eu le spal dupa o masturbare, sau inca o tehnica tortile de la o plasa mare de nailon tip maio tortile ei bagat in prezervativ introdus in anus si cu partea ei te masturbezi tot unsa cu lubrifiant e chiar super metodele mele sau impachetezi sacul de plastric si in el bagi penisul uns cu lubrifiant tehnica asta o folosesc la birou si nu se vede desi mai stiu multe, folosirea foliei de nailon 2, 5 metri pe 3 metri de mare cat patul si cu capetele ei te masturbezi ori de cate ori am chef e cool si inca o metoda folosirea sacului de plastic purtandul in chiloti uns cu lubrifiant fara sa se vada o faci sub birou lucrand pe pc, inca o metoda folosirea fetelor de masa din plastic transparente groase mari ungi penisul cu lubrifiant si il freci cu un capat al fetei de masa (nu pe care o folosesti in bucatarie ci care o ai pentru stocurile de masturbare) e cool, dupa ejaculare se spala cu dero sau sapun si clatit si la uscat pe uscator nu is costuri mari is metode ieftine eu ceream din shopinguri unde is haine plase mari de nailon is tip maio groase si moi in care aduc astia hainele sunt cool si saci de plastic care sunt grosi si moi si saci de plasstic care se pliaza aceia mari grosi sunt chalumea tin mult au durata de viata lunga si folia de plastic la metru acea groasa iar e chalumea si perdelele de dus de baie acelea groase sunt bune si diverse saci care se gasesc ramasi de la diferite produse mari numa buni de masturbare metodele astea ma ajuta foarte mult si garantez ca nu e nici un pericol sau sa puna sanatatea in perical folosesc de 20 de ani aceste metode folia de plastic eu si dorm pe ea ca-mi place mult desi am un dulapior numa cu din astea plin de pe unde mergeam la cumparaturi am o colectie bogata si am grija de aceasta colectiede saci de plastic grosi si foli de plastic mari cat o patura si plase sacose de cumparaturi groase numa dintre cele tip maio groase care aduc astia marfa unde vand haine din shopinguri piete pe unde mergeam intretinerea e usoara merita sa incercati si voi ajuta foarte mult la imbunatatirea performantelor sexuale, va urez o zi buna si multa sanatate si bafta la testarea metodelor mele cool. Spor La testat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa folosești un rucsac cu șnur transparent pvc

| andrey69 a răspuns:

Dc nu incerci sa iti cauti un partener care sa iti ofere ceea ce ai nevoie, te-ai interesat care sunt urmarile masturbarii excesive? daca nu sti afla ca ai sa regreti pe viitor.

| Maios a răspuns:

Am eu cateva propuneri, dar sper sa le ei ca atare!
1.ia o banana/castravete/morcov si pune pe el o punga din plastic/manusa din cauciuc(sterilizata/dezinfectata cu spirt medicinal), stransa bine la capat, asigurandu-te ca nu mai este aer in acea punga/manusa si pune "jucaria" in fuctiune!
2.folosestete de toate degetele una cate una(asigurate sa fie sterile inainte de masturbare).
3. daca inca mai esti la scoala/liceu/facultate si ai diferite proiecte de grup,profita de aceasta ocazie si convinge pe un baiat sa iti fie partener de proiect si invita-l acasa sau intr-un loc mai discret, dar unde sa faceti si proiectul(intr-o sala de clasa dupa ore si asigurate ca ai si cheia incaperii) si convingel sa iti satisfaca si tie nevoiele, tinand cont si de metodele de conceptie.(metoda calendarului mestrual[cea mai ieftina], prezervative, aticonceptionale etc.)

P.S:Eu recomand variantele 1 si 3, dar tu alegi cum vrei si cu ce vrei sa te "joci"!

Bafta si multa sanatate!

| Oana92 a răspuns (pentru Maios):

As vrea sa cred ca raspunsul tau este la misto...

1. Nu are ce sa caute spirtul in zona genitala. Punga de plastic? Pe bune? laughing
2. Sterile? Cum iti poti steriliza degetele?
3. Metoda calendarului e de fapt cea mai scumpa. Pentru ca de multe ori se finalizeaza cu aproximativ 3.5 kg de om care urla cand ii e foamewinking

| Maios a răspuns (pentru Oana92):

Ok cum cum zici tu, dar dezinfectatul obiectelor ramane vital pentru sanatatea ta indiferent unde le introduci.(De exemplu:Cand de duci si manaci te speli pe maini inainte sa introduci alimentul in gura. sau Cand vrei sa introduci un obiect in cavitatea bucala nu trebuie spalat/dezinfectat [ nu cred ca o sa manaci cu microbi/murdarie vreun aliment vreodata!?])

In concluzie chiar daca vrea sa isi introduca vreun obiect in vagin trebuie inainte dezinfectata/sterilizat pentru a evita contatul cu vreo boala.

| Oana92 a răspuns (pentru Maios):

Intre a dezinfecta si a steriliza e o diferenta foarte mare. Un medic chirurg nu isi sterilizeaza mainile inainte de o operatie, ci isi ia manusi sterilizate, ca n-ai cum sa iti sterilizezi parti ale corpului. Iar dezinfectarea unor obiecte pe care le introduci in vagin (sau anus/gura dupa preferinta) nu se face cu spirt, ci cu apa si sapun sau cu solutii speciale (din sex shop) in functie de materialul din care sunt realizate. Asta si pentru ca nu ai avea de ce sa iti bagi prin diferite gauri ale corpului obiecte ca morcovi, castraveti, periute de dinti sau tuburi de spray, ci obiecte speciale concepute pentru asta!

| CosminSpike a răspuns:

Cu matura