| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am avut antrenament la wrestling, instructorul voia sa ne invete sa facem front flip de pe corzi eu am cazut pe mana dreapta si de la cot pana la incheiatura nu imi pot misca mana, degetele le pot misca. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TwinDragons a răspuns:

Nu poti deloc,deloc? Ca si cum ar fi paralizate? Si nu ma refer sa ai mana paralizata,altfel nu iti miscai nici degetele,sau nu le poti misca fara sa te doara? Rupta oricum nu are cum sa fie,deja erai la spital dar fie rupta,fie ne-rupta tot trebuie sa faci o vizita doctorului, poti sa ai o entorsa, iar de la ea, se poate agrava chiar pana la amputarea maneiwinking Du-te la doctor, nu o sa te tortureze daca mana nu e rupta

| anonim_4396 explică (pentru TwinDragons):

Degetele nu ma dor absolut deloc cand le misc. Numai nu pot misca mana ca si cum ar fi paralizata.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu inteleg ce s-ar putea misca pe antebratul cuiva pe portiunea cuprinsa intre cot si incheietura? Probabil ca iti este "luxata" incheietura palmei si ar fi indicat sa te vada medicul de familie. Daca nu, atunci pur si simplu unge incheietura cu Voltaren, Diclofenac, sau alt unguent si bandajat intr-a zi sau 2 zile probabil ca iti va trece. Sanatate!