| Secret5 a întrebat:

Ieri am vrut sa o fac cu prietenul meu pentru prima data! Dar din cauza penisului sau cu dimensiuni mai mari nu am putut sa o facem! Adică el a încercat să o introducă încă nu s-a putut, a intrat doar puțin. Chestia este că am o durere exact ca cea menstruala, credeți că este din cauza că a fost prima data? Sau în ciuda la tot sa existe vreo sarcina? Adică avea acel lichid din înaintea ejaculării

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să încerce cu o pâlnie... rolling on the floor
Acu' serios... ar fi cazul să îți pregătești puțin vaginul pentru penetrare, folosind lubrifiant (chiar dacă produci și tu ceva util) și degetele spre a-l obișnui cu penetrarea și cu acceptarea unor „chestii" ceva mai mari decât un simplu creion (cam care e dimensiunea standard pentru unul virgin).
Cât despre sarcină - slabe speranțe. Dar un prezervativ ar fi foarte indicat din mai multe motive: te ferește de infecții (e mai steril decât un penis care va produce o rană himenului tău); alunecă mult mai ușor înauntru; și mai ales - e te scapă de stresul unei sarcini nedorite.

| Andreeush a răspuns:

Prima dată, în unele cazuri, e mai greu. Trebuie să aveți multă răbdare.
Nu poate fi vorba de nici o sarcină în situația ta și
data viitoare protejați-vă.

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

A fost Joja prea lunga!

| Adriaw48 a răspuns:

Foloseste lubrifiant, un preludiu mai de buna calitate si mai lung... Puteti să folosiți prezervativ deoarece acesta este lubrifiat