| SunshineSunrise a întrebat:

Ieri mi-a venit ciclu, ma rog alaltăieri mi-a venit cat de cat putini stropi dar ieri mi-a venit ca lumea.
Azi partenerul si-a dat drumul în mine.
Cat la % șanse sunt să rămân? Știu ca sunt de 1 2 3 4 5% în timpul ciclului.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primele 2 zile ale ciclului menstrual atat teoretic cat si practic NU se poate forma o sarcina, fiindca formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA in prima zi, iar in a 2-a zi a menstruatiei, formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de 98-99%. De altfel si in urmatoarele 2 zile, (a 3-a si a 4-a), probabilitatea de a se putea forma sarcina este extrem de mica, fiind de doar 2-3%. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse de sarcina pe ciclul menstrual 0%.

| mihai69 a răspuns:

0 (zero).

| Emilian65 a răspuns:

0% sunt șansele sa ramai gravidă în perioada menstruației.

| Melania5678 a răspuns:

In timpul ciclului.din cate stiu eu sansele sa ramai sunt cam de 0%-1%