| finnwolfhardlover7 a întrebat:

Ieri mi-am făcut un test online cu privire la orientarea sexuală și am primit următorul rezultat: 70% heterosexual, 20% asexual și 10% pansexual.
Am două întrebări:
1. Cum e posibil să fiu straight și asexual(a nu fi atras de niciunul dintre sexe) în același timp, din moment ce eu sunt fată și sunt atrasă de băieți?

2. Și cum pot să fiu 10%pansexuală(adică nu contează sexul, ci personalitatea) și ) 0%homo? Adică, treaba asta se aplică numai la băieți?laughing)

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e posibil, era probabil doar o gluma, testele psihologice nu dau rezultate din astea idioate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Respectivul ca de altfel orice alt testare online de determinare si stabilire a orientarii sexuale a unui individ reprezinta o TAMPENIE (scrisa cu majuscule laughing ) astfel ca ''rezultatul obtinut'' pur si simplu nu trebuie avut/luat in considerare.
Iar in legatura cu nedumerirea ta exprimata la punctul 2. si anume : "" 0% homo? Adică, treaba asta se aplică numai la băieți? laughing )"" trebuie sa stii/sa afli faptul ca in DEX este explicat faptul ca homosexualitatea se refera la ambele sexe :
LESBIANÍSM s.m. Homosexualitate feminină, o atractie erotică patologică și satisfacere sexuală între femei; safism; ginecofilie, tribadism. [< lesbian + -ism, cf. Lesbos – insulă în Grecia].

| Andreeush a răspuns:

Astfel de teste pe care le gasesti pe net sunt o porcarie. Nu fac decat sa te induca in eroare, confuzie.
Nu te mai gandi la asa ceva.

| Felissa13Eden a răspuns:

Stiu testul asta, e cea mai eronata chestie pe care o gasesti pe net. laughing
Daca iti pasa asa tare, mergi la un psiholog, acolo exista intrebari de specialitate.