| AlexxAtA a întrebat:

Ieri seara m-am culcat impreuna cu iubitul meu. Ne-am protejat, a iesit oricum inainte de a ejacula, dupa care s-a sters cu servetele umede. Am iesit apoi in oras si cand ne-am intors era tarziu, eram obositi si ne-am culcat fara sa facem dus. A doua zi de dimineata am vrut sa ne culcam iar impreuna si inainte de a-si pune prezervativul a introdus-o doar de cateva ori fara, dupa care am continuat cu protectie si la sfarsit iar a iesit inainte de a ejacula. Sunt si exact in primele zile de infertilitate. Au trecut mai mult de 12 ore intre contacte si a si urinat, firesc, intre timp. Exista vreo sansa sa fii ramas insarcinata? Nu ma gandesc decat la acei spermatozoizi care pot trai si doua trei zile.
Ofer funda unui raspuns lamuritor!

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, nu exista nici o sansa sa ramai gravida. in primul rand seara ati facut protejat. pana dimineata s-au scurs toti "copilasii". chiar daca ati inceput neprotrjat, nu are treaba, nu au apucat sa iasa.
pe viitor sa stii : protejat nici o sansa, neprotejat dar ejaculare afara nici o sansa, neprotejat cu ejaculare in tine in perioada nefertila foarte foarte mici sanse. sunt enorm de multe cupluri care fac neprotejat doar in perioada nefertila si e totul ok. renunta la frici si ingrijorari nu iti fac bine, ori faci protejat si stai relax ori il lasi sa termine in tine, decat sa inceapa dar sa iti faci tot atatea griji, daca esti majora, daca nu mai bine protejat. succes.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Servetelele umede se folosesc cand nu ai dus sau macar o chiuveta la indemana! Ce prostie mai e si asta, sa o bagi intai putin fara prezervativ, si apoi pui prezervativ si continui?!
Va place sa tremurati de stress, pentru cateva secunde de senzatii incerte?!
Lichidul preejaculator a facut multi parinti, fara ca acestia sa si-o fi dorit! Si nici macar visat!

http://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca a urinat intre timp, posibilele ramasite de sperma ramase in uretra au fost eliminate de care jetul de urina si de asemenea este determinat ca resturile de urina ramase in uretra produc un mediu acid in care eventualii/ipoteticii spermatozoizi nu pot trai/supravietui. Fiindca contactul sexual a fost intretinut intr-o perioada INFERTILA, fiindca a urinat, fiindca a ejaculat mult dupa acea penetrare neprotejata, fiindca nu a ajuns sperma in vagin, fiindca probabilitatea de a exista un OVUL VIABIL in uter teoretic este total exclusa, se poate trage concluzia ca formarea unei sarcini in astfel de conditii devine IMPOSIBILA, probabil ca in proportie de 100%. big grin Multa sanatate!

| AlexxAtA explică (pentru corbulalbrosu):

Am primit două răspunsuri foarte complexe! Vă mulțumesc mult! Nu m-am putut decide, aşadar am oferit fundă primului răspuns. Îmi pare rău că nu am putut oferi două.

| LoveSleep a răspuns:

De ce o mai "introduce" de câteva ori fără, dacă voi vreți oricum să faceți sex cu prezervativ? Simte că și-o bagă în Sf. Petru atunci, sau care e faza? De ce o chestie de 3 secunde merită să fie făcută știind că există riscuri și că îți dă o grămadă de bătăi de cap? Dacă mai are și niște BTS-uri, e și mai bine.