| Criissuu a întrebat:

Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora...De ce?straight face...intrebarea asta mi-o pun mereu.

14 răspunsuri:
| bby a răspuns:

Si eu mi-am pus de multe ori intrebarea asta tongue astept si eu un raspunswinking

| lovely1993 a răspuns:

Salut... pentru ca nu gindim

| Pustoaicka50 a răspuns:

Nu pentru ca nu gandim ci pentru ca nu apreciem ce ni se ofera si ni se pare ca cei ce ne ingnora sunt idealul/ideala prieten(a). Pentru ca de obicei ce-i ce ne adora sunt cei asemanatori noua si nu se prea pot suporta 2 firii identice pe cand ce-i ce ne ignora ne-ar putea completa sau asta credem noi.PWP sper ca ti-am fost de ajutor

| WooLove a răspuns:

Pentru ca fetele vor ceva nou intodeauna...

| CoquineNoire a răspuns:

Hai sa-ti dau un exemplu.
o fata are un iubit care o rasfata cu de toate, e atent etc insa la un moment dat,fata se plictiseste, nu mai apreciaza, i se urca la cap si vrea sa "guste" si din altceva.
oameni ingusti la creier care li se uraste cu binele.
acea vorba e adevarata, din pacate.

| twingle a răspuns:

Eu sincera sa fiu cred ca suntem atrasi de persoanele ce ne ignora deoarece sunt misterioase, iar persoanele misterioase din punctul nostru de vedere par interesante, iar atunci cand ceva pare interesant apare sentimentul acela de " il vreau" sau "trebuie sa fie al meu" gen o poseta frumoasa dintr-un catalog...cat despre cei ce ne adora, avem impresia ca o sa faca asta tot timpul. iar atunci nu ne mai intereseaza. e posibil sa apara sentimentul de plictiseala fata de acea persoana. si sentimentul asta duce apoi la indiferenta. asta se intampla in majoritatea relatiilor daca dragostea nu e suficient de mare sau daca satisfactia nu e pe masura celuilalt astfel incat niciunul dinte ei sa nu caute ceea ce lipseste, altundeva. cel putin asa vad eu. asta am remarcat in 15 ani de viata. sper sa il consideri un raspuns happy succes!

| Pilotu a răspuns:

Pentru ca nu pretuim ceea ce avem iar restul prezinta o provocare pentru noi si de accea suntem atrasi de asta

| Sinus a răspuns:

Hay mai lasa-ma tu esti ceva Shakespeare?

| CoquineNoire a răspuns:

De acord cu @twingle,mai vroiam sa adaug ca o persoana mai retrasa care nu prea se baga in seama cu lumea,are acea doza de mister, care cucereste si e instictul asta de a-l cunoaste/descifra, spre deosebire de cei care se baga prea mult in seama, care se chinuie sa se faca placuti, sunt plictisitori si sunt adesea evitati, sau sunt vazuti ca simpli amici...si atat.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Pentru ca vrem ca cei ce ne ignora sa ne adore...
E o problema...Pentru ca nu ne este de ajuns ce avem si vrem mai mult.Iar atunci cand vedem o persoana care ne ignora vrem din tot dinadinsul sa ne adore, sau macar sa ne bage in seama.E un defect umanhappy

| alylove15 a răspuns:

Toti ne punem intrebarea asta...sau mai este o intrebare de ce ii ranim pe cei ce ne iubesc...si ii iubim pe cei ce ne ranesc.
Cred ca se intampla asa pentru ca daca cineva ne ignora ne face sa fim mai interesati de ei.

| edy132 a răspuns:

Pentru ca aceea persoana care ne ignora nu o putem avea. Omul este conceput sa doreasca din ce in ce mai mult ceea ce nu poate avea, dar lectia asta se invata cu timpul iar morala este ca trebuie sa pretuiesti intodeauna mai mult o dragoste care ti se ofera, decat una pe care trebuie sa o cuceresti, iar cand realizam asta este deja prea tarziu.

| ascovit a răspuns:

De prosti...
Oare de ce? Pentru ca nu gandim, nu cugetam mult timp, inainte de a lua o decizie, sa tragem o parere despre o persoana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg... La mine nu e zi in care sa nu ma gandesc la asta. Chiar trec prin asa ceva. Fiecare are orgoliul lui si oricat de puternic ar fi sentimentele sale pentru cineva/ceva, omul nu isi pateaza orgoliul.Ii ignori pe cei care te adora din cauza ca stii ca daca ceilalti te parasesc sau nu mai ai pe altcineva, poti oricand sa apelezi la cel care te adora. Dar atunci ca adori o persoana care te ignora e mai greu, pentru ca ignoranta te face sa iubesti mai mult persoana respectiva. Daca esti pus in ambele situatii vei intelege atunci ca nu e bine sa fii orgolios. Cineva sa te iubeasca si tu sa iubesti pe altcineva la randul tau, dar care abia iti da atentie...