| qKiiddaXD a întrebat:

Il iubesc... Dar el nu.

Cum a inceput totul?
Pur si simplu, l-am vazut, am stiut ca iese foc, din prima clipa in care m-am uitat in ochii lui.
Nu eram nici macar prieteni, si asta ma durea tare. Dar intr-o zi, i-am spus unei colege ce simt pentru el, si aceasta s-a dus la clasa lui, m-a tarat dupa ea si le-a spus tuturor de la el din clasa ca il plac. Toti incepusera sa ma impinga spre el, dar el nu era interesat de mine, si mi-a spus ca sunt foarte draguta, dar nu ma place.
I-am dat cerere pe facebook si am inceput sa vorbim, ne-am imprietenit, totul a fost ok, dar mi-a spus ca are iubita. Cand l-am intrebat ce parere are despre mine, a spus ca sunt draguta.
Ne intelegeam foarte bine, este un baiat de treaba, se poarta frumos, si e de incredere.
Dar brusc, s-a schimbat totul. Prietena mea cea mai buna a vrut sa-i fac o farsa, sa ii spun ca ea il place. Nu prea am fost de acord dar am fost fortata.
I-am spus ca fata aia il place, si el s-a suparat pe mine. Cand l-am intrebat de ce, a dat seen. Ce motiv sa aiba sa se supere pe mine?!
Dupa ce a trecut aproape o luna, i-am dat un mesaj intrebandu-l de ce a fost suparat, si ghiciti ce s-a intamplat: mi-a dat un mare seen.
Dupa cateva zile ii mai dadeam mesaje cu "ce faci?" si am primit un frumos seen.
Prin scoala se tot holbeaza la mine, intr-un mod mai diferit, nu cum o facea inainte.
Dar chiar in seara asta, n-am mai rezistat, l-am vazut online pe facebook si l-am intrebat exact asa: "Tu inca esti suparat pe mine, asa-i? "
Si cred ca stiti ce s-a intamplat... Seen.
Ce sa fac? Nu mai stiu, tot plang dupa el, nu mai suport, el nici nu stie ce se intampla cu mine, nici lacrimi nu mai am. Nici sa-l uit nu pot, doar pentru o perioada, ca dupa iar apar sentimentele. Am nevoie de un sfat, orice!
Nu vreau sa-l uit, vreau sa fac ceva sa ma imprietenesc iar cu el, si nu, nu pot sa vorbesc cu el fata in fata in scoala, ca el sta mereu cu colegii, si dupa o sa rada aia de el ca si-a gasit gagica sau chestii gen. Ii cunosc foarte bine pe colegii lui, sunt niste nesuferiti, dar el nu e asa.
Sunt disperata... crying Cum am spus, am nevoie de un sfat...

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar de ce faci astea? Nu merita zau.
Replica mea preferata : "Nu merita sa plangi pentru cineva, iar daca chiar merita, atunci nu te facea sa plangi".
Sper ca ai inteles happy

| Deaad a răspuns:

Bai fratilor, mai lasati internetul ala, ca va tampeste de tot.Lasa-l macar cand vine vorba de subiectele astea.
De ce nu vorbesti tu fata in fata cu el? Ca asa nu cred ca iti mai dadea un mare "seen".Sau ti-e rusine? Pai asta e.Asta e dezavantajul realitatii.Ti-e rusine ca sunt colegii langa el si probabil de el.Dar lasa asta.

Ce vreau eu sa spun este sa il dai in mortii lui si sa iti vezi de viata.
Esti mica, o sa ai timp de chestii d-astea.