| Anonim597 a întrebat:

Imediat ce a inceput scoala am cunoscut un baiat. Imi era antipatic. Nu ne-am suportat vreo luna cand intr-o zi am aflat ca are iubita. De atunci nu stiu ce s-a intamplat si ne-am imprietenit, dar chestia cea mai naspa a fost ca s-a despartit de ea peste o saptamana. Am intrebat-o pe iubita lui de ce i-a dat papucii iar ea a zis ca din cauza mea findaca el ma place pe mine. Am fost socada dar si bucuroasa findca si eu il placeam pe el. Prietenii lui si prietena mea cea mai buna au incercat sa ne apropie pana au reusit. Totul a mers bine pana cand el a trebuit sa stea acasa findca era racit. In timpul ala in care nu era la scoala prietenul lui cel mai bun se dadea la mine. Il evitam dar tot dupa mine se tinea. Intr-o zi dupa scoala intru pe mess ca sa vorbesc cu iubitu meu despre prietenul sau, cand deodata vad un mesaj ca zice ca vrea sa ne despartim. Mi-a picat fatza. L-am intrebat de ce dar nu imi raspundea. Timp de vreo 4 luni ne-am urat nu ne-am bagat in seama ne injuram ne certam pana intr-o zi cand mi-a zis ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine. Iar eu i-am zis: " Daca ma iubesti de ce te-ai despartit de mine atunci? "
Si imediat dupa ce i-am zis a iesit. Dupa cateva zile m-a intrebat daca mai vreau sa mai fiu cu el. Iar eu i-am mai dat o sansa. In acea saptamana aveam excursia cu clasa. Eu nu am mers dar cred ca daca mergeam nu se intampla ce s-a intamplat. Intr-un fel m-a inselat. Dupa ce a venit din excursie m-a intrebat daca il mai iubesc si i-am zis ca da, iar el mi-a zis ca vrea sa-mi spuna ceva. La fel i-am zis si eu. I-am zis ca nu mai vreau sa continui findca e indiferent. De atunci pana pe la sfarsitul anului m-am comportat indiferent fata de el chiar daca el mereu ma striga, venea langa mine, ma lua in brate si chestii. Vreau sa-l uit dar nu pot. Oirce amanunt, orice pas facut pe strada imi aminteste de el. Ce sa fac? Tine-ti cont ca e in clasa cu mine si mi-e greucrying Daca pune-ti problema sa stau cu prietenii degeaba. Ce sa fac? Dau FUNDA Plz; o3

Răspuns Câştigător
| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Scumpa mea, te rog frumos nu incerca ceva ce tie imposibil sa faci pentru ca o sa iti faci tie mai rau.
Asculta`ma daca tu il iubesti, el te iubeste, nu vor conta greselile pe care el sau tu le-at facut in trecut... Dragostea n`are trecut, are doar amintiri.
Tu esti singura care poti decide daca mai merita sau nu o sansa. Daca decizi ca nu merita atunci incerca sa privesti lucrurile altfel, pana la urma un sut in fund este un pas inainte. Greselile ne determina sa ne maturizam, sa privim totul din alte perspective.

Eu te rog, sa te gandesti mult la o posibila decizie legata de voi doi. Ai multa grija de tine!

9 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Thoamne!
Lasa in **** mea prostiile astea cu nu pot trai fara tine si din astea si te iubesc lol daca il placi ramai cu el cand incearca lucrul acesta intotdeauna merge 100% chiar daca nu vb cu el si din astea mergi la el si sari pe el imbratisandu-l(nu stiu daca am scris corect) si stai la el in brate ceva timp si poate ajungeti chiar sa va sarutati si cine stie poate isi aduce aminte de clipele frumoase petrecute cu tine si se va intoarce la tine...
Nu ai cum sa uiti pe cineva de care ti-a placut sau l-ai iubit...

| Jose21 a răspuns (pentru ZyReXe):

Nu poti uita, insa poti trece peste mai ales daca cunosti pe altcineva poate mai bun decat el/ea

| pretty34 a răspuns:

Daca te-ai comportat indiferent de ce nu la-i uitat? Iubirea chiar daca pare ca o joaca de copii, trebuie sa fii destul de puternica s-o infrunti. In iubire faza cu uitatu' nu prea functioneaza; poate doar sa se stinga acele sentimente, dar amintirile nu le poti sterge. Incearca sa vezi daca te mai iubeste si ce poti face in privinta aceasta. Totul depinde de tine daca vrei sa-l uiti sa nu; daca vrei incearca sa eviti cat posibil acele locuri cere iti mai trezesc amintiri si pastreaza o oarecare distanta de tot ce ti-ar putea aduce aminte de el (chiar si mess'ul daca e nevoie)...

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. Eu zic ca acest tip NU MERITA. Uh tii la el si el te insala si`ti zice sa va desp.:-J Nu e normal, si faza k prietenu` lui care se dadea la tine cred ca el la pus sa vada ce faci tu in lipsa lui si cred ca prietenul ala al lui i`o fi bagat cv in cap si la crezut. si de aia a zis sa va desp. Asaaaa. deci. eu zic sa. lasa-i un msj pe mess sau pe tell si spune`i sa te lase in pace k nu mai vr sa ai nikio legatura k el si k e mai bine sa uitati unul de celalat, stiu e greu sa-l uiti e in clasa k tine, si eu sunt impreuna k cineva de la mine din cls si ne-am certat odata si am stat suparati vreo 2 saptamani si mi-am propus sa-l uit dar nu am reusit pentru ca il vedeam in fiecare zi si statea si in fata mea in banca. Deci. sa recapitulam, trebuie sa vb k el. sa stie ce gandesti tu. k el poate crede l si tu vr dar te lasi greu " cucerita ". trebuie sa stie adv. Daca nu merge asa trateaza-l de parca NU AR EXISTA, daca vb k tine fa alta activitate. nul baga in seama si renuntaaa. SAU, cea mai buna metoda. Trebuie sa intre un alt baiat in viata ta. cauta pe altcineva tot din scl sau care sa vina des sa te vada si sa va sarutati in fata lui. Asa poti sa scapi de el si incet incet sa-l uiti. bafta bby :*

| Sheisshe a răspuns:

Da`mi id`ul tau printr`un mesaj sa iti povestesc ceva si sa vorbim sa incerc sa te ajut!

| Anonim597 explică (pentru Sheisshe):

Nu pot sa iti dau mesaj.da-mi tu cu id tau

| Rose15 a răspuns:

Eu iti sugerez sa il ierti anumiti barbati se schimba cand pierd o dragoste

| AnonimMrppElement a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie eu sunt cu el in clasa el a fost cu mai multe prietene de ale mele si ne-am certat dar eu zis sai dai ciuda daca stii eu i-am dat asa mam atasat de un alt baiat si chiar mi-a placut de el si lui ia picat fata si a venit la mine si sia cerut scuze l-am iertat si nu i-am mai dat o sansa pentru m-a calcat in picioare um e verbul ala o fata e ca o floare daca nu o ingrijesti se ofileste cum a facut si el in cazul tau tot ce trebuie sa faci e sa faci asa : iubirea e ca o floare te pisi pe ea si creste mare laughing)

| Cosmin_Dragan_1997 a răspuns:

Cine te face ma pe tine sa suferi mickey mouse?! vezi-ti de scoala