| JessicaLove a întrebat:

Îmi e atat de dor de el de nu mai pot rezista. Îmi pare rau de toate greselile făcute și de faptul ca nu l-am putut menține in viata mea. Amândoi am gresit dar diferența a fost ca el mereu voia sa repare, eu doar sa fug pana intr-o zi când m-a lăsat sa plec, eu sperând ca el nu va pleca niciodată, voiam doar sa se liniștească apele. nu sa ne despartim de tot. Iar acum de un an am tot încercat sa fac sa fie bine, luni întregi. Îmi zice ca nu mai are aceleași sentimente, săptămâna trecuta ne-am văzut in club și ne-am sarutat. și apoi mi-a zis ca e la jumate ca simte și nu simte. Nu mai știu ce sa fac efectiv, îmi vine sa mor. Ați simtit vreodată ca nu puteți trece peste? Chiar simt ca nu pot și ca nu ma mai pot îndrăgosti de nimeni vreodată

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, am simtit si acum am sentimente amplificate pentru partenerul actual, daca a fost sa va despartiti las-o asa ca urmeaza sa vina ceva mai bun.

| DeathIncarnate a răspuns:

De un an tot incerci si tot degeaba, asta spune multe.
Treci peste, ca nu e un capat de lume...te inteles perfect chiar daca par absurd, dar pe termen lung sa treci peste e o decizie buna.

| RAY a răspuns:

Vezi de un mos batran cu banii si ai scapat de drame de astea de fetita de 12 ani, il iubesti pe naiba, are baiatul banii multi sau e frumos si esti frustrata ca multe il vor

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Toți avem impresia că actuala iubire e și ultima. Dar în cazul tau, pare că e obsesie deja. Nu mi se pare că ai un comportament normal, ar trebui sa te vadă un psiholog. Adică, fii atenta:
- inițial te durea in cur de el și îi dădeai jet la fiecare problema apăruta
- ți-ai văzut că merge du-te-vino asta și ai profitat, că deh, dacă te-a iertat de 2 ori, înseamnă că omul are răbdare infinită și timp sa-si frece toată viața cu ifosele tale rolling on the floor
- acum îți zice omul că nu mai simte nimic fata de tine și tu tot încerci să-l obligi sa te iubească

Tu te auzi?

Coboara-l de pe piedestal, că sunt destui băieți în lume. Poți să treci peste, dar nu o sa faci asta ieșind în club și pupadu-te cu el, LOL.

| Emma30555 a răspuns:

Nu te lega de acest barbat singura iti faci rau, in plus toti oamenii sufera la un moment dat din dragoste apoi isi refac viata, se indragostesc din nou, chiar mai tare ca data trecuta, viata e frumoasa, te asteapta noi experiente, lasa trecutul in urma si fii mai deschisa. S a terminat o relatie, nu i un capat de tara, cauta ti pe altcineva. Si nu te mai invinovati, nu exista asa ceva, nu e omul pe care il crezi, nu il ridica pe un piedestal, nu e vina ta ca s-a terminat, oricum se ajungea la asta, probabil el si a gasit pe altcineva e timpul sa o faci si tu

| Crackman a răspuns:

Este vina ta. Acuma treci mai departe si cu asta basta.
Omul ce este legat de trecut pierde placerea prezentului si omoara gandul catre viitor

| Anonim1a1 a răspuns:

Stiu senzatia, ca sa fi tu impacata cu tine mai incerarca inca odata, desi ma indoiesc intr-un an se schimba multe in vietile oamenilor. Apoi gandeste te si la tine, daca un om nu te mai vrea trebuie sa intelegi asta si sa te impaci cu ideea, chiar daca zici ca tu ai gresit daca era sa mai simta ceva pentru tine se intorcea. Ca sa poti trece peste trebuie sa scoti persoana din viata ta stiu ca e greu dar la un moment dat va fi cea mai buna alegere