| queneen a întrebat:

Imi e cam rusine sa pun asa ceva aici dar in fine.
De ce miroase ciudat lichidul care iese din vagin? Secretia aia vaginala? Tin sa mentionez ca fac dus in fiecare zi, de 3 ori pe zi si tot miroase dubios. Am auzit ca daca mananci ananas o sa miroasa mai placut, este adevarat?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e sa fi om, cu mirosuri ciudate peste tot, nu oferi gaura la mancatorul care cere si scapi de griji

| Adry05 a răspuns:

Dacă e constantă treaba asta atunci ai candida sau o infecție de genu ăsta, mergi la ginecolog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tu infectie cu o bacterie, numai crede chiar asa orice, mergi frumos la ginecologie si vezi despre ce este vorba, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Mirosul neplacut atat al vaginului cat si cel al secretiei vaginale, in multe cazuri poate fi provocat dar si influentata intr-o mare masura de dieta pe care o are femeia respectiva fiindca un rol extrem de important il au alimentele ingurgitate. Astfel ca, din acest motiv se recomanda sa fie consumata cat mai putina carne, grasimi si alimente procesate si de asemenea ceapa, usturoi, etc. Consumul de alcool si fumatul pot influenta si/sau schimba ori modifica in sens negativ echilibrul microflorei vaginale, ceea ce la randul sau poate modifica continutul si mirosul secretiei vaginale. De asemenea este indicat si recomandat sa renunti la practica nesanatoasa a dusurilor vaginale frecvente, precum si la spalarea vaginului in interior cu sapunuri si/sau gelurile de dus, fiindca acestea de regula distrug microorganismele si bacteriile sanatoase din interiorul vaginului (lactobacilii). Orice dereglare a echilibrului florei microbiene vaginale, de regula provoaca si/sau are drept urmare o infectie destul de frecvent intalnita in randul femeilor, si anume candidoza.
Medicul ginecolog este singura persoana autorizata care in urma consultatiei reuseste sa-ti prescrie un tratament adecvat care cel mai probabil te va scapa atat de mirosul neplacut care exista in zona vaginului tau si al leucoreei, ci si de o posibila/probabila vaginoza bacteriana, vulvovaginita sau orice alt tip de infectie. Multa sanatate!

| ItIsAlright a răspuns:

Secretia nu ar trebui sa aiba miros dubios. Mie mie se pare chiar placut, nu e deranjant.

| dulcikata17 a răspuns:

Probabil ai candidoza! Daca curge alb si branzos

| ZeulDragostei99 a răspuns:

Am avut aceeasi problema. A trecut cu penetrare.