| anonim_4396 a întrebat:

Imi explica si mie cineva (care stie) cum sta treaba in prezent cu casatoria la turci? E adevarat ca viitoarea sotie trebuie sa fie virgina?(mai e valabil si in ziua de azi?)
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Nea, eu nu ma gandeam la 2 " sotii " si la prima sa fie laughing

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.
Citeste:
http://www.mywedding.ro/pages/traditii/world/middleeast/nunta-la-turci.php
Ce sa spun, ai grija, turcii sunt cam fanatici...

| MaTrIx8378 a răspuns:

Hmm daca ar fi adevarat, trebuie sa ma dau neaparat pe cetatenia " turceasca " laughing)

| anonim_4396 explică (pentru MaTrIx8378):

Pentru ca esti egoist?

| anonim_4396 explică (pentru MaTrIx8378):

Persoana de sus a intrebat daca in Turcia femeile trebuie obligatoriu sa se casatoreasca virgine, iar tu ai spus "daca ar fi asa, ar trebui sa-ti iei cetatenie turceasca.etc." de unde am dedus ca vrei o sotie virgina.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nea, eu nu ma gandeam la 2 " sotii " si la prima sa fie laughing