| Otto19 a întrebat:

Imi face toate poftele, ma alinta, ma iubeste, imi face de mancare cand vin de la munca, sta in casa nu iese fara mine, oare e dependenta de mine, o rog sa plece cu prietenele ei, sa mai iasa cu ele, sa vada si ea orasul, dar fara mine nu vrea, e o relatie de 4 luni, ia ma abordat, Ce sfaturi imi dai sa fie mai libertina, aa si nu ma lasa la bere fara ea, asta ma deprima pe mine, si e putin mai incuiata in casa, sta cu zilele in casa, ce sa fac sa o scot afara, eu ii spun dar ea nu iese fara mine.
Eu nu pot veni de la munca in fiecare seara sa ies cu ea, sta prea mult in casa, si ma sperie

20 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Da-mi-o mie daca nu o vrei!
Dumnezeu iti da jackpot-ul si tu,nu,nu,Batman,Batman!
las-o sa stea cum vrea Fane!
vrei una care sa te omoare cu zile?
sa iti zica,-Hai ma!,noi cand mai iesim in oras ca m-am plictisit in casa?
Si in oras sa ii scapere ochii dupa altul?,sau si mai rau,sa te compare cu unu si cu altul?(uite ce muschi are ala! sau-ia uite!,ala seamana cu ala din telenovela aia,mama, mama, ce ia-s face,.)
fi ma baiat destept! e perfecta asa!
si chiar daca vrea sa iasa cu tine la o bere, asta sa zicem ca e tabietul tau dupa munca, e bine si asa! probabil vrea sa vada cu cine te aduni, dupa un timp se va plictisii!
casa de beton si o intreaga echipa de liga intai!

| Necunoscut112 a răspuns:

Parcă spuneai că îţi place de o fată şi ne întrebai dacă să faci tu primul pas sau să aştepţi la ea...te-ai şi mutat cu ea?

| Otto19 explică (pentru Necunoscut112):

Era o alta fata.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Otto19):

Adică în timp ce tu ai "nevastă", voiai să te combini cu alta? Tipic etnia romă.

| Otto19 explică (pentru Necunoscut112):

Nu sunt tigan, si chiar daca as fi nu mar deranja, era un moment de pauza atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un oare. Din ce spui tu reiese clar că este dependentă de tine, o dependență din aceea posesivă. Nu este în regulă. Încearcă să îi spui ce te deranjează, sprijino si faca ceva ce ii place ( loc de muncă, sa invete... orice ), spune-i că vrei să iesi si tu la bere cu băieții din când in când.

| Otto19 explică (pentru anonim_4396):

Mai inteles perfect, deci imi urmareste fiecare pas, ma bucur ca ma iubeste sta cu mine, dar e in exces, adica ma plictisesc de ea, si vorbeste nu-mai despre mine cu mama cu oricine, i.am spus

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto19):

Maine, poimaine poate te trezesti si cu o statuie laughing Incearca sa ii explici ca " iubita, te iubesc, ma iubesti dar mai avem si vieti separate, pasiuni diferite ". Unele fete dezvolta o obsesie pentru un baiat, ea nu mai exista face totul cum vrea el, cand vrea el, ceea ce este ciudat. Relatia voastra, va priveste numai pe voi doi, nu trebuie sa discuti partenerul cu nimeni ( mama, prietena, mama lui...). Incearca sa porti o discutie serioasa cu ea, sa ii spui tot ce te deranjeaza, daca vezi ca face la fel, pune punct, nu de alta dar nu va duce nicaieri relatia daca ea continua sa faca la fel.

| Otto19 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum sa reactionez, familiei mele ii place de ea, o iubesc, nu o pot rani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto19):

Ai sa o ranesti mai rau mai tarziu, tu ai sa te plictisesti daca ea continua sa te " sufoce ", incepi sa te comporti indiferent iar ea va avea de suferit. Nu familia ta are o relatie cu ea, TU ai! Pune lucrurile in balanta, vezi ce se poate schimba, daca nu... este o pierdere de timp.

| Otto19 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg ce vrei sa spui, fix acum este langa mine sta pe Facebook si incerc sa ii spun, dar nu intelege
Si o sa inceapa scandalul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto19):

Ce varsta are? aveti?

Răspuns utilizator avertizat
| Otto19 explică (pentru anonim_4396):

Eu 17 ea 18

| anonim_4396 a răspuns (pentru Otto19):

Ai spus ceva de nevastă? Nu de alta dar nu am sesizat. Multi înainte, sincer am crezut că are 16 de aceea te-am întrebat. Cu cât ma trece timpul vei observa, că ea va dev. din ce in ce mai sufocantă, vrea să te "domine" să te controleze. Cu cât îi permiti cu atât va continua. Cu cât esti mai permisiv cu atât va încerca să te sufoce mai mult. ( de la cine ai primit mesaj? Parola de la Facebook? Cine te-a sunat? Ce treaba aia cu x? Nu ma iubești?) Iubirea înseamnă acceptarea celui de lângă noi asa cum este, cu pasiunile lui, cu nevoia lui de libertate, nu acapararea lui. Mai devreme sau mai târziu relația asta vă va face pe amândoi să suferiți dacă nu faceți ceva.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea despre tema asta. Dar ai grija cu i-o spui sa nu o ranesti. Explica-i ca amandoi aveti nevoie de spatiu. ( foloseste cuvantul amandoiwinking )

| Nevm a răspuns:

Tipa e calare pe tine pentru ca tu ai obisnuit-o asa.E ca si cum i-ai dat o bucata de ceva unui caine, si el te urmareste de acum incolo.
Fa-o sa inteleaga ca daca nu iti da spatiul necesar, o sa mori de claustrofobie cu ea.E plictisitor ca dracu un om de genul.

| Otto19 explică (pentru Nevm):

Incerc sa ii explic, da schimba subiectul

| Nevm a răspuns (pentru Otto19):

Inseamna ca are un complex, stie cat e de obsedata si vrea s-o ascunda.

| undeadsasuke34 a răspuns:

Ba omule. Tine-o, te rog. O grămadă dintre noi vor o fată de genu. Nu fii prost, si tine o aproape.