| Metallica123 a întrebat:

Imi place de o fata... aceasta, mai nou imi spune pe porecla (rockere) si nu pe nume. Este semn bun? Adica ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| OctavianSps a răspuns:

Depinde de tonul in care o spune, daca zambeste cand te striga asa e ok, daca rade peste limita inseamna ca foloseste porecla in sens bajocoritor. Succes cu ea.

| Metallica123 explică (pentru OctavianSps):

Ms. Imi zambeste cand imi spune porecla

| OctavianSps a răspuns (pentru Metallica123):

Este de bine atunci, scoate-o in oras, sau cantai ceva la chitara.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai sa-mi iau globul de sticla, sa vad daca te place... rolling on the floor

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca DA din moment ce te-a remarcat. Doar in asemenea situatii curajul de a te adresa unui prieten pe numele mic sau folosind porecla cu care s-a remarcat. Ai putea incerca sa-l intrebi in mod direct. Sanatate!

| Crackman a răspuns:

Te duci si tu o perioada prin aproprierea ei si vezi daca fuge sau nu.

| Ara997 a răspuns:

Da frate, sa stii! si fii-mea are un coleg istetz ce i drept dar pute de ti muta nasul. si tot cu rock-ul e. si asrata asa. shleampat sa zic. oare ce au oamenii astia de s dusmani cu apa si sapunul?

| OctavianSps a răspuns (pentru Ara997):

Nu mai judeca, asta e doar un cliseu generalizat.

| Metallica123 explică (pentru Ara997):

Daa bă daa daa
Du-te amu tu!

| Ara997 a răspuns (pentru OctavianSps):

Cliseu? sa te speli e un cliseu? e restpect fata de tine in primul rand, respectul fata de ceilalti a murit de mult

| Clytia a răspuns:

Până nu o inviți undeva și îi mărturisești ceea ce simți, nu rezolvi nimic.