| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata, chiar daca pare stupid orce postez imi da like si imi lasa com la poze(pe facebook).Eu sunt mai timid cu persoanele noi, persoanelee cu care nu am vorbit niciodata, mi-e greu sa comun cu ele pentru ca nu stiu ce sa zic, sa vorbesc. Vrea sa vorbesc cu ea pe facebook dar mie ffrica ca nu stiu ce sa vorbesc cu ea, nu stiu ce as putea vorbi cu ea. Spuneti voi cum ar trebui sa incep conversatia cu ea sau ce as putea vorbi cu ea.Sau ce ar trebui sa fac?
PS: O intrebare stupida, dar fara jigniri, vreau raspunsuri serioase.

11 răspunsuri:
| anamaria0974 a răspuns:

"Nu-ti fie frica, firca te omoara" E doar o simpla fata, nu o sa iti faca nimicwinking Daca iti mai da like-uri poti sa ii multumesti pentru ele si astfel incepeti sa vorbiti, bag-o tu in seama, poate ea asta asteapta, sa faci tu primul pas. Bafta! :*

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Multumeste-i pentru fiecare like si pentru fiecare comentariu si poate se leaga ceva

| Danysan a răspuns:

Incearca sa lasi aceasta Frica mai deoparte pentru ca Fata e clar ca Te Place.Ca sa poti sa vb cu o fata trebuie sa te calmezi si sa te lasi purtat de Val.Fi tu Insusti si nu parea un Prefacut pentru ca Fetele urasc asta cel mai mult, ba chiar se lasa cu urmari grave daca esti un Fals. Poti sa vb cu ea despre Pasiunile ei, ce vrea sa realizeze sau despre ce ii face placere. Invit-o In Oras si Petrece mai mult Timp cu ea pentru ca se vede ca fata e Interesata de tine si nu e oki sa nu incerci sa vb cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeşti de timiditate de parcă ar fi o boală, cu toţii suntem timizi la început. Dar nu cred că ai motive să fii timid în spatele calculatorului, adică, faţă în faţă emoţiile sunt mai multe şi mai intense, dar dacă discuţi cu ea pe facebook nu ai de ce să îţi faci griji. Iar subiecte se găsesc extrem de uşor, doar abordează-le corespunzător.

| gingergirl1 a răspuns:

Ofofof,esti baiat laughing Tu,in mare,trebuie sa faci "primul pas"
EU intodeuna am facut primul pas straight face si sunt fata,stiu cum e,cand am vorbit pentru prima oara cu tipul pe care il plac efectiv imi tremurau mainile pe tastatura :S laughing Dar mi-am dat seama ca nu a fost nimic gresit ca am vorbit,din contra [ma rog,pe urma povestea continua,am ajuns sa fim impreuna dar in final ne-am despartit din cauza mea sad,in fine ]
Bun,acum ne intoarcem la tine laughing
Pai mai intai ii spui "Buna" pe urma o intrebi ce face,poti sa ii multumesti pentru like-uri de exemplu,o intrebi daca e singura de Valentine's Day laughing
Nu stiu,puteti discuta multe,sti ce subiecte abordam eu cu tipul respctiv pe atunci? Ii vorbeam numai despre fotbal,l-am dat pe spate,clarrrhee hee
Daca ma intrebi pe mine,tipa te place,din moment ce ea iti comenteaza la poze si etc,iti spun din experienta,eu ii comentam la poze,like-uri la toate "porcariile lui" si el NOTHING! Imi venea sa il dau cu capu'de perenti,glumesc, scuzehee hee
OK, cred ca te-am cam plictisit dar orice sfat ebine venit, nu?
Oricum succes si lasa frica ca nu e buna, o sa vezi ce bine o sa te simti dupa ce o sa vorbesti cu ea :*

| ιαѕмιηααα a răspuns:

sunt curioasa big grin. am vazut postarea ta si m-am gandit sa te intreb ati/sunteti impreuna? thinking daca da, sa va tina happy :*. astept raspunsul big grin laughing)

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Voi baietii, nu mai fiti asa de timizi ca aveti mult de pierdut!
Mai intai poti sa incepu cu :
1. Un simplu " buna, ce faci " \ doar " buna "
2. Poti sa ii multumesti pentru like-uri si comentarii.
3. poti sa o rasplatesti si tu cu like-uri si comuri prin care sa ii faci anumite complimente. ( leaga-te de partile frumoase ale ei, gen : ochi, buze, par, corp ) Ai grija sa nu fi nici prea indraznet, sa incepi direct cu " ochii tai sunt asa de frumosi / patrunzatori, etc., incat simt ca ma pierd in ei. " nu! Vei parea prea de tot si isi va pierde interesul fata de tine. Cel mai simplu compliment ar fi " chiar esti frumoasa.", " esti o fata simpatica ( poti sa adaugi ) mi-ar place sa ne cunoastem, etc... "
Si de aici incepe o conversatie big grin 5.Intreaba mai multe despre, dar nu o pune sa se autocaracterizeze in mesajeee luuungi, ca este plictisitor. Pur si simplu ii pui ocazional mici intrebari, unde sa dea mici raspunsuri importante.
6. Dupa ce ai aflat cat mai multe despre el si v-ati mai cunoscut putin, la sfarsit poti sa spui ceva de genul " Mi-a facut placere sa te cunosc, chiar esti o fata deosebita / draguta. care mi-ar bucura mult daca as putea sa tin legatura. " happy
Si de aici alte cnversatii, daca vrei sa ai ceva cu ea, mai intai trebuie sa ii fi un bun prieten, tovaras, frate, pe care se poate baza oricand, in care poate avea incredere, etc.
Incepeti printr-o simpla prietenie, apropiati-va mai mult ( intre timp cauta sa ii faci complimente, alint-o. fa-o sa se simta protejata ..etc. ) apoi cand v-s fi momentul potrivit, treci la urmatorul pas.
Bafta happy sper ca am putut sa te ajut.
P.s: Ai grija ca fetele sunt extrem de sensibile, trebuie sa fi extrem de atent cu ele.
Fundaa? happy

Răspuns utilizator avertizat
| DLittleKitty a răspuns:

Un simplu,, buna,, la inceput...( fetelor l.e plac baietii hotarati dar dulci ) intreab.o ce face,( trebuie sa o lasi sa vorbeasca) dupa aia icearca sa.i faci complimente fine gen: Ai niste ochi foarte patrunzatori, m.am pierdut in ei... Fii sincer, spune.i ce simti, sigur o sa inteleaga happy

| AdrianaRG a răspuns:

Nu trebuie să-ţi fie fricăwinking, până la urmă e o simplă discuţie virtuală laughing) dacă ar fi fost reală, ar fi fost ceva. Întreab-o ce hobby-uri are, bagă-te în seama cu ea thinking complimenteaz-o! N-are de ce să-ţi fie frică.