| zAnonim2001 a întrebat:

Imi place de o fata, dar ea nu stie acest lucru si nici nu vreau sa-i spun pana nu vad niste semne ca si ei ii place de mine. Ar trebui sa fiu mai indiferent si sa nu o mai bag in seama sa vad daca "ma cauta"? Daca nu ma place ma gandesc ca nu i-ar pasa daca nu o mai bag in seama.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O fata nu te va cauta niciodata, doar o proasta sau o disperata.
Nu stiu ce semne astepti tu, dar cu siguranta vei pierde intotdaeuna in viata, pentru ca tu trebuei sa fii cel care face pimul pas, nu fata.
Cu cat astepti, cu atat ristis a vina altul si a ti-o ia.
Cand o sa pierzi destul in viata si o sa fii singur, vei intlege ca metoda privitului si nespusului, nu da rezultate.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă îți place de ea și vrei să fii cu ea ar trebui să faci primul pas.
Nu aștepta să te caute ea.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Ești mai rău ca o fată rolling on the floor
Spune-i că o placi, dacă ia te refuza asta e.
Ea nu are de unde să știe că tu o placi dacă nu ii spui.
Bărbatul trebuie sa facă primul pas.