| siderestulcaramele a întrebat:

Imi place de o fata de ceva timp dar nu stiu cum sa o iau, este mai tupeista asa de felul ei, are prieten de 1-2luni maxim, din cate am inteles, vorbesc aproape zi de zi cu ea, dar nu stiu cum sa o fac. Mi-e greu pentru ca nu am acelasi anturaj cu ea, poate si asta facand parte din problema mea de baiat 'timid'. Cu 2 dintre prietenele ei bune, nu am aceeasi retinere ca la ea, poate fiindca o vad mai speciala. Zilele astea mi-am propus sa o scot la un suc/plimbare/etc., dar imi vine urat ca as putea, si cred asta, ca o sa fiu refuzat sau ca o sa ratez de tot ce am in cap.
Astept cateva pareri de la cei mai 'dezghetati' la minte si cu calitate in cap, nu cu cantitate.

Daau si fundita daca merge :*.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Si eu sunt genul de fata mai tupeista si iti spun sincer ca nu mi-ar placea sa fiu abordata de un papa-lapte. Asa ca, ia atitudine, dar nu fii nesimtit, doar cu mai mult tupeu!
Abordeaz-o direct si original! Nu o lua cu : hai in parc, hai la suc.
Propune-i mai bine : Hai la patinoar, hai la karaoke, hai la un film horror!
Nu o lua cu siropuri de la inceput, altfel o vei face sa te vada molau!

Dar - mai ia in calcul si faptul ca, ea are deja pe cineva.
Daca tine la el, nu te va baga in seama, decat daca in timp o vei convinge ca esti mult mai bun decat actualul ei si o vei face sa-l lase pentru tine.

Daca e mai flusturatica de felul ei, iar tu o abordezi cum ar vrea ea, e posibil sa iasa cu tine, dar daca iese cu tine si continua cu prietenul ei, poti sa fii sigur ca ramai doar : " Unu cu care am iesit in oras".

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pai daca e prietenul ei e normal sa mearga sa-l viziteze si evident ca trebuie sa participe la ziua lui de nastere.
Nu stiu daca asta inseamna a fii agatata de cineva~!

Orice relatie are minusurile ei. Daca reusesti sa o faci sa vada ca ai ceva in plus fata de el, atunci o vei castiga.
Asta daca nu este la inceputul relatiei cu el, cand totul e roz, sau. daca nu cumva chiar il iubeste.

| blondutza94 a răspuns:

Pey sfatul meu e sa iti iei inima in dinti si sa o faci.Invito la un suc sau macar la o plimbare. Faza cuu refuzatul s-ar putea intampla si din cauza ca ea e intr-o relatzie chiar daca e de 2 luni.Tot ce trebuie uh sa faci e sa o inviti ca poate nu efericita cu celalalt baiat si atunci ai sanse mai marismug. Incercarea moarte n-are.Astept rasp de la uh sa imi spui daca ai invitato si daca da sa imi spui cum a decurstonguetonguetongue

| siderestulcaramele explică:

E foarte agatata de ala, de ex. a fost acum cateva zile la ziua lui si cu cateva zile inainte a fost pe la el asa gen vizita, si eu nu pot sa ma bag peste ei ca as devenii chiar nesimtit. Papa-lapte nu sunt, am si eu tupeu cand e vorba sa obtin ceva mai special. Dar, aici ma cam depaseste si nu stiu ce sa fac. Stiu ca sunt ogramada de fete frumoase in lume, dar. =D