| anonymusssss22 a întrebat:

Imi place de o fata de ceva timp de la sportul pe care il practic si de cate ori avem antrenament mereu isi lasa grupul ei de fete pentru a sta si cu mine, mereu cand vorbim pastram acel contact al ochilor si mereu rade la glumele mele si mereu incearca sa ma atinga si de cand am inceput sa o plac am vrut sa vorbim si prin mesaje doar ca ea nu da mesaje, rareori incepe ea o conversatie. Mereu trebuie sa fiu eu acela, raspunde foarte greu adica de putine ori mi se pare ca am putut tine o conversatie in mesaje mai lunga si eu mereu pun intrebarile si ea raspunde si e foarte enervant si stau toata ziua cu gandul la ea, ce pot face? Apropo suntem a 10 a amandoi dar nu in aceeasi clasa.

Răspuns Apreciat de Editori
| Mopmop a răspuns:

Un punct bun de discutie cand o inviti in oras ar fi sa discutati despre sportul preferat. Acuma na, daca e vorba de sah e bine, daca judo si mai bine ca exersati la saltea diferite procedeelaughing
Lasand gluma la o parte sfatul meu este sa fii direct si natural, o inviti in oras si ii spui direct ca o placi. Apoi lasi mingea in terenul ei si vezi cum joaca...
Legat de mesaje...trebuie sa te gandesti la rece ca are si ea viata personala gen parinti, amici, amice, scoala asa incat este o arta sa te strecori si tu in programul ei. Astfel cu rabdare reusesti sa o apropii. Chiar daca te refuza fii DOMN si cauta alta fata. O treci la experiente negative, inveti din greseli si mergi mai departe!
Mult noroc iti doresc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

In opinia mea e doar îndrăgostită in cel mai fericit caz pentru tine, dar nu vad atenția sporită din partea ei cum o vad din partea ta

Am trecut prin ce treci tu acum de multe ori și nu pot spune că r la fel ca la mine sau nu

Dar nu cred că fata realizează ce i se întâmplă și în consecință ea nu poate aprecia atenția și timpul pe care tu i le acorzi

Există și șansa că ea sa fie conștientă de toate aceste lucruri, ceea ce nu-ar mira, dar mi s-ar părea slab și superficial

Eu zic să nu-ți creezi așteptări deloc daca poți, daca nu creează ți așteptări cat mai mici

Cât despre gânditul excesiv in ceea ce o privește pe ea, încearcă să-ți observi gândurile, analizează-le și vezi cum și de ce simți ceea ce simți

Întrebă-te: merită ca starea mea sa depindă de un factor exterior?

Mult succes! ✓

| luffypk a răspuns:

Poate e genul de tipa care prefera mai mult conversatiile f2f decat cele prin mesaje (sau poate n-are timp, cine stie), din ceea ce zici tu, pare ca in realitate ar da semne ca te place si in mesaje pare dezinteresata? Totusi, poti vorbi deschis cu ea despre asta si o sa afli adevaratul motiv chiar de la ea, noi putem sa ne dam doar cu presupusul.

| anonymusssss22 explică (pentru luffypk):

Prefer sa nu vorbesc cu ea despre asta, adica totusi ne vedem in fiecare zi aproape si daca nu i ar place sa vorbeasca despre asta ma gandeam ca nu ar mai fi acelasi lucru cand ne vedem

| luffypk a răspuns (pentru anonymusssss22):

Nu e vorba ca nu te place sau ca are o problema anume cu tine, o intrebi direct pentru propria ta liniste sufleteasca, la asta ma refeream prin a fi direct cu ea. Comunicarea e cheia si e mai usor sa scapi de suspiciuni intreband-o chiar pe ea decat sa filosofezi pe tema asta mult si prost. Totul se face direct, inclusiv o propunere de date, sentimente, curiozitati, orice!