| David61916 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa.Sunt prieten cu ea.Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic mai mult, decat faci deja.
Fii politicos si vorbeste-i frumos.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa incerci sa discuti cu ea intr-un mod mai serios si sa-i propui sa iesi in 2 la o plimbare pentru a putea discuta in liniste in ce mod ar putea decurge relatia voastra de prietenie. Succes!

| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, daca te placea si ea mult, automat iti da priviri, gesturi, comportament care te va face usor sa te prinzi ca te vrea si automat te vei comporta si tu la fel, se ajungea la imbratiseri, pupaturi, totul va merge de la sine, ca daca primesti semnale, automat simteai ce sa faci, o invitai la plimbare, incercai sa o pupi, sa o tii in brate, stiai clar ca vrea. Daca ai ajuns sa intrebi ce sa faci, inseamna ca de la ea nu primesti semnalul acesta. Tu comporta-te normal, civilizat, respecta, vorbeste frumos, daca nu primesti semnale, nu te place si nu te vrea ca iubit, asta este.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i direct ca o placi si totul va fi ok.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu ea.

| marcelCelAgresiv a răspuns:

Arata-i coiu besti

| stefanelrares a răspuns:

Curaj, intreab-o daca vreti sa mergeti undeva.
am incercat
am dat fail ca ma purtam ca ultimu ratat
daca te porti frumos, eu stiu? poate merge
:/

| Antonio2311 a răspuns:

Dacă consideri că va cunoașteți reciproc binișor, o poți invită în oraș (film, suc) și crede-mă că vrei prinde curajul de-ai spune ce simți petrecând timp cu ea, îți va oferi încredere.