| Roliii a întrebat:

Imi place de o fata, o simpatizez mult am facut totusi posibilu sa ne apeopiem oarecum unul de celalalt, dar sunt timid as vrea sa fie prietena mea, ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ii spui in mod direct ceea ce simti fata de ea, care sunt sentimentele tale, indiferent de ce va urma. Curaj. Succes!

| RobertMoon a răspuns:

Daca ai Facebook ei îi poți da un mesaj acolo dacă ești timid în realitate, așa vei avea mai multa încredere în tine, dar și ea se va simți mai bine deoarece are timp mai mult de gândire decât să te duci la ea și să îi spui asta, se poate speria și nu știe cum să reacționeze, încearcă cum ți-am spus, iar dacă zice că are prieten sau că nu vrea o relație îi spui "am înțeles, scuze de deranj" și atât, nu ai ce pierde, mult succes. :*

| alinalinutz5938 a răspuns (pentru RobertMoon):

Da,foarte inteligent, când poate sa ii spună fata in fata, eu cred că are mai multe șanse spunandu-i fata in fata, este mai greu pentru fata să îl refuze uitandu-se in ochii lui, sau așteaptă până când îți dă și ea semne))

| Romanul86 a răspuns:

Nu-i spune la nici o fată că îți place de ea! O să te respingă va zice că vrei să o păcălești. Eu zic să o inviți la plimbări și după 2-3 plimbări să îi spui că ți la ea. La plimbări spune-i să mai vină dacă vrea cu cine vrea ea.

| Eduard196 a răspuns:

Poti doar sa ii spui asta fata in fata, privind-o in ochi

| AliTheo18 a răspuns:

Vorbeste cu ea, socializeaza, fa-o sa rada, glumeste cu ea, fii spontan, fii tu insuti, nu te mai preocupa, trebuie sa te placa pentru cine esti. Chiar daca esti timid te poate place, piate sa fie atrasa de tine si asa, dar depinde si de ea. Cheam-o pe afara, pup-o, joaca-te cu ea, vezi cum reactioneaza. Daca nu, stai linistit, mai sunt o groaza de fete.