| iubareatza a întrebat:

Imi place de un baiat dragut foc dar e mai mare decat mine cu 3 ani.cand ies in pauza el e afara si sta la geam iar eu stau cu spatele la el sa nu-i fac impresia ca-l plac si stau mereu cu prietenele mele, iar acestea imi spun ca se uita la mine.dar ele nu minteau la o ora din scoala altfel am avut aman2 aceiasi activitate si se uita tot timpul la mine. eu nu stiu cum sa-i spun ca-l plac si nu stiu ce sa cred ca ma place sau nu. sunt confuza vreau raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Daca te place o sa vina el sa se bage in seama cu tine.In ziua de azi NU mai e nimic ciudat ca o fata sa faca primul pas DAR este si un risc destul de mare zic eu. Unii baieti cand vad fetele ca se ofera pe tava le ia de fraiere si isi bat joc mai devreme sau mai tarziu!
Asteapta sa vina el daca te place cu adevarat.Te pup!

10 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Daca se uita nu inseamna neaparat ca te place, poti sa te uiti fara sa simti nimic pentru acea persoana. Daca iti e frica de reactia lui atunci cel mai bine e sa-i zici undeva unde sa fiti singuri in sensul poate ai colegi prosti.

| crazytalk a răspuns:

Intra intai in vorba cu el. Vezi ce lucruri aveti in comun. Mai iesi si singura in pauza, mergi si vorbeste cu el... Daca va imprieteniti poate iesiti undeva si dupa s-ar putea sa iasa ceva. Tot ce ar trebui sa nu faci este sa fii mult prea directa sau sa stai degeaba. In rest...e ok.

| FaNa1337K a răspuns:

Pai depinde si cati ani.

| EliiAmphetamine a răspuns:

Păi după cum spun colegele tale, băiatul e mort după tine. Nu-ți fie frică. Spune-i tot ce simți și o să vezi că va fi mai bine. Fii liberă să-i spui tot ce te frământă. Succes! happy

| iubareatza explică (pentru EliiAmphetamine):

Mi-e frica cum va reactiona...sad

| iubareatza explică (pentru EliiAmphetamine):

Multumesc pentru sfat

| 26Geo a răspuns (pentru EliiAmphetamine):

Da draga,vorba lui Elii...e mort dupa tine,a ingrosat randurile cimitirului pentru tinelaughing)
Serios, daca te placea, te invita la un suc sau venea si vorbea cu tine, dar nu o face. Faptul ca il placi tu pe el, e egal cu 0 daca el nu vine la tine, daca te duci tu la el, o sa arati ca o c***a in calduri si lui ii dai satisfactia aia de mare macho, plin de ifose, basini si talente expirate.Fii desteapta, asteapta, poate te agata altu mai bun.Bafta

| iubareatza explică:

Dar mi-e frica de reactia lui

| CrackZ0r a răspuns:

Mananca pateu langa el. :*

| XxRaPxX a răspuns:

Buna! Pai nu trebuie sa fi timida, du-te la geam unde sta salutal, intra in vorba cu el si intreaba-l daca ii place de cineva, de cine, etc. Nu trebuie sa ii spui ca iti place de el fa-l pe el sa iti spuna ca te placewinking. Succes sper ca te-am ajutat