| Sweetmuffin a întrebat:

Imi place ff mult de un baiat de la mine din liceu:X

El a vrut sa fie cu mine mai de mult dar eu am refuzat pentru ca aveam alt prieten... l-am intrebat zilele trecute mai pe ocolite daca ar vrea sa incercam ceva si mi-a dat de inteles ca nu pentru ca ii place alta fatasad

Dar nu stiu ce sa fac... de o saptamana vorbim non-stop pe mess. imi spune ca sunt cea mai de trebuie fata de la mine din clasa. ca sunt simpatica si doar atat:O

nu mai pot ma gandesc non-stop la el!

Am nevoie sa ma ajutati cu niste serii de intrebari sau de subiecte care sa le mai vorbesc cu el si sa nu fiu prea indrazneata

si un sfat ce sa fac sa-l fac pe el sa vrea sa fie cu mine pentru ca mi-e rusine sa-l intreb eu mereu si el sa ma refuzesad

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Pai in loc sa'l intrebi "sti vrei sa fi cu mine?" mai bine il scoti uh la o cafea, in parc, la un film.si poate reusesti sa il intrebi ce are de gand.
probabil ca te vede ca pe o prietena f buna si simte nevoia sa vorbeasca si cu cineva cre sa'i ridice moralul,sa rada etc.
da'i timp, spatiu si nu il mai presa atatatongue
pupiiiccii, loly:X

3 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Intreaba-l ce parere are despre tine

sau daca simte ceva pentru tine

sau macar spune-i tu ce simti spune-i ca nu ai mai simtit asa ceva niciodatabig grin

| camelia_3069 a răspuns:

Stiu prin ce treci si mie mi s-a intamplat la fel ca la tine daca vrei sa vi cu el intalnitiva dupa ore undeva si purtati discuti daca el are prietena mai astepti si tu si o sa intalnesti baiatu potrivit si daca nu are prietena purtati discuti care va privesc numai pe voiii
sper sa-ti fie da ajutor sfatul meu
bafta multalove struck

| elenaaurelia a răspuns:

Sa sty ca trebuie say spuy o data si odata am trecut si eu prin asta si am incercat say spun pe ocolyte nu a mers yam zis pe mess m-a refuzat l-am lasat impace si el singur a venyt la mine da asta a durat doua luni